Yılan Yağının Faydaları ve Zararları

30.09.2016
1.289
Yılan Yağının Faydaları ve Zararları

Yılan yağının faydaları ve zararları. Yılan yağı birçok kişinin şimdiye kadar duymadığı bir yağ türü olabilir. Hatta yılan yaratılışı sebebiyle biraz soğuk ve farklı bir canlı olduğu için insanlar genel olarak bu canlıdan korkmaktadırlar. Yılan yağı denildiğinde de insanların aklına çok da faydalı olmayan farklı bir yağ türü gelse de bunun aksine yılan yağının birçok faydası bulunmaktadır. 

İlk olarak Uzakdoğu’da Çin’de üretilen ve kullanılmaya başlanan yılan yağının birçok faydasını gördükten sonra dünyanın dört bir tarafında kullanılmaya devam ediyor. Cilde, Saça, dişe pek çok noktada faydaları olan yılan yağının satışını her yerde görebilirsiniz. Her üründe olduğu gibi yılan yağını kullanırken de belirli dozlara dikkat ederek kullanım sağlamak fayda sağlayabilmek için önemlidir. Yılan yağı nereden elde edilir? Nasıl kullanılır? Nerede satılır? gibi sorulara cevapları ise yazımızın devamında bulabilirsiniz. 

Yılan Yağı Nedir?

Yılan yağı nedir? Yılan yağı yılandan mı elde ediliyor sorusuna verilebilecek en net cevap evet yılan yağı yılandan elde ediliyor cevabıdır. Yılana soğuk presleme yöntemi uygulanarak yılan yağı hazırlanmaktadır. İlk olarak Çin’de kullanılmaya başlanan yılan yağı orada yaşayan bir tür su yılanından elde edilmiştir. Bu yılanın zehri olmaması yağının kullanımı sırasında herhangi bir tehlikenin olmadığı anlamına gelmektedir. Şu anda farklı yılanlardan yılan yağı elde edildiğini görüyoruz. Yılan yağının elde edilmiş olduğu yılan türlerinin hepsi zehirsiz olarak tercih ediliyor. 

Böylece soğuk presleme uygulaması sonrasında kullanılan yılan yağında herhangi bir zehir emaresine rastlamak mümkün değildir. En çok cilt hastalıklarında tercih edilen yılan yağının farklı alanlarda da etkileri görüldükten sonra bu alanlarda da kullanımına devam ediliyor. Yılan yağının hangi konuda ne kadar dozda faydalı olduğunu öğrendikten sonra düzenli uygulama ile istenilen sonuçları alabilmek mümkündür. 

Bu sebep ile bu yağı kullanmak isteyen kişilerin öncelikli olarak kullanım şekli ve dozu ile ilgili doğru araştırmalar yapmaları gerekir. Yapılan araştırmaların ardından istenilen şekilde uygulanan yılan yağından görülecek muhteşem sonuçlar oldukça etkileyicidir.

Yılan Yağı Ne İşe Yarar?

Yılan yağı vücutta birçok bölge faydalı bir yağ türü olduğu için belirlenen ölçülerde kullanılırsa faydalarını sıralamak mümkündür. Yılan yağı ne işe yarar? Özellikle cilt ile ilgili bazı gereksinimlerde yılan yağı kullanımı ile muhteşem sonuçlara kavuşulduğunu görmek mümkündür. Yılan yağını ciltte oluşan herhangi bir sorunda gereken ölçülerde kullanırsanız bu sorundan hızlı bir şekilde kurtulmanız mümkündür. Ayrıca saç ve sakal gibi bölgelerde de yılan yağının faydasını görmek mümkündür. 

Kullanılan yılan yağı ile beraber saçların uzaması sakalların uzaması gibi durumlar söz konusu olabilir. Fakat unutulmaması gerekmektedir ki yılan yağını kullanmadan önce kullanım talimatı ile ilgili ayrıntılı bilgi almak gerekir. Örnek verecek olursak yılan yağını direkt olarak saça sürmek saçın hızlı uzamasına katkı sağlamaz. 

Yılan yağı ile beraber belirtilen bazı yağları kullanarak saçların hızlı uzaması veya sakal çıkması gibi durumların sağlanması mümkündür. Peki, saç ve sakallar için veya cilt için yılan yağını nasıl kullanmamız gerekir? Yılan yağının kullanımı için belirlenen bir doz var mıdır?

Yılan Yağı Nasıl Kullanılır? 

Yılan yağı her üründe olduğu gibi kullanımında dozlara dikkat edilmesi gereken bir üründür. Bazı durumlarda direkt yılan yağını kullanmak fayda yerine zarar da getirebilir. Bu sebep ile bu yağın özelliklerine hâkim olan bir kişiden bilgileri alarak kullanımına başlamak doğru bir adım olacaktır. Yılan yağının cildi güzelleştirmek, saç sakal çıkarmanın yanı sıra ağrı kesici özelliği de vardır. Bilinen bu özelliğinden de faydalanabilmek için yine bilgi almak gerekir. 

Yılan yağının özellikle saç için kullanımında badem yağı, Hindistan cevizi yağı gibi yağlarla belirli oranlarda karıştırılıp kullanılması gerekir. Belirlenen bu yağların karışımı hazırlandıktan sonra saç diplerine ve uçlarına masaj yaparak uygulanmalıdır. Böylece de kısa bir süre sonra muhteşem sonuçları alabilmeniz mümkündür. Yılan yağının ağrı kesici etkisi içinde ağrı olan bölgeye masaj yaparak uygulanması tavsiye edilmektedir. Farklı sorunlar için yılan yağı tercih eden kişilerin bu konuda almış oldukları tecrübeleri de göz önünde bulundurmak işinizi kolaylaştıracaktır. Yılan yağının yıllardır bilinen faydalarını şu şekilde sıralamamız mümkündür. 

Yılan Yağı Faydaları Nelerdir?

En çok kellik sorununda yılan yağının kullanımı görüyoruz. Kellik sorunu oluşmuş olan bölgeye yılan yağı ve gereken diğer yağlar ile masaj yaparak bu bölgede tekrar tüylenmesini ve buradan saç çıkmasını sağlamak mümkündür. Ayrıca sakal ve bıyık gibi bölümlerin seyrek olması durumunda da yılan yağı ve destekleyici diğer yağlardan faydalanarak ve bu kısımların gürleşmesi sağlanabilir. Bazı kişilerin saçları oldukça yavaş uzamaktadır. 

  • Yılan yağı saçların hızlı uzamasını sağlar

Bu yavaş uzatmanın önüne geçebilmek için, saçların daha hızlı uzamasını sağlayabilmek için de yılan yağından faydalanılabilir. Ayrıca bazı kişilerin ciddi cilt sorunları olabiliyor. Bu tür sorunların giderilebilmesi içinde yılan yağı bulunmaz bir nimettir diyebiliriz. Belirli bir süre yılan yağı ile masaj yapılan saçların bir süre sonra daha parlak daha güçlü görünümünü sağlamak mümkündür. 

  • Yılan yağı yıpranmış saç tellerini onarır

Özellikle sorunlu olan saç tellerinin onarılması konusunda hızlı bir etki gösteren yılan yağı hanımlar tarafından fazlaca tercih ediliyor. Ayrıca saç derisine uygulanan bu yağ sayesinde saç dibinde oluşan kepeklerin önlenmesi de sağlanabildiği için bu yöndeki faydasını da göz ardı etmemek gerekir. Kaşların seyrek olması gibi durumlarda yılan yağından faydalanıldığını görebiliyoruz.

Yılan Yağı Cilde Faydaları 

İnsanların en fazla uğraştıkları sorunların başında cilt problemleri geliyor diyebiliriz. Özellikle ergenlik dönemi ile beraber ortaya çıkan cilt problemleri uzunca yıllar devam edilmektedir. Bunun dışında stres gibi bazı bozukluklar da ciltte sivilce ve akne problemleri ortaya çıkarabilir. Ortaya çıkan bu sorunlardan kurtulabilmek için ise yılan yağı önemli bir üründür. Yılan yağı sayesinde aknelerden kurtulabilir, sivilcelenmeye önleyebilirsiniz. 

Cildin onarılmasını sağlayan yılan yağı iltihaplı sivilcelerin giderilmesini sağlamakta ve oluşmasını önlemektedir. Ayrıca yılan yağı sayesinde herhangi bir yara varsa bunun tedavisi de mümkün olmaktadır. Cildin daha parlak ve nemli görünüm kazanabilmesi için de yılan yağını kullanan pek çok kişi bulunuyor. Yılan yağını direkt olarak cilde sürebiliyor muyuz yoksa nasıl kullanıyoruz gibi sorular çok sorulmaktadır. 

Yılan yağının cilde faydaları ile ilgili çalışma yürüten kişiler bu yağın haftada 2 veya 3 kez cilde bir iki damla masaj yapılarak uygulanmasının ciltte ciddi sonuçlar oluşturabileceğini söylemektedir. Ayrıca vücudunuz da gelişen herhangi bir eklem ağrısında da yılan yağından faydalanabilmek mümkündür. Burada yılan yağını içmemek gerekmektedir. Bu yağ ile masaj yaparak ağrının giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Yılan Yağı Saça Faydalar

Yılan yağının içerisinde bulunan birçok vitamin sayesinde saçların daha parlak ve güzel görünmesini sağladığı bilinmektedir. Hatta kellik ile ilgili problem yaşayan kişiler yılan yağından faydalanarak bu problemlerini sonlandırabilmektedir. Seyrek kaş, seyrek sakal gibi problemlerde yılan yağının etkisini görmek mümkündür. Bu sebep ile sorun olan bölgeye yılan yağı ile masaj yaparak buradan beslenmesini sağlayabilirsiniz. 

Daha sonrasında kepeksiz, parlak ve hoş görünen saçlara sahip olabilmeniz mümkündür. Ayrıca kellik ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız düzenli yapılan yılan yağı uygulamasının ardından bu sorununuz tamamen bitecektir.

Yılan Yağı Zararları 

Yılan yağının birçok faydasını araştıran kimseler zararları ile ilgili olarak araştırmalarda yapmaktadır. Yılan yağının yukarıda saymış olduğumuz faydalarının yanı sıra zararları yok denecek kadar azdır. Her üründe olduğu gibi yılan yağının kullanımında da belirtilen ölçülere dikkat etmek önemlidir. Ayrıca sorunların giderilmesi için yılan yağının yenilmemesi önerilmektedir. Daha çok yılan yağı ile masaj yaparak sorunların giderilmesini sağlamak tavsiye ediliyor.

Yılan Yağı Fiyatı

Mükemmel etkileri olan yılan yağının fiyatı daha insanların en çok araştırdığı konular arasındadır. Evet, bu kadar faydası olan bu ürün aktarlarda güzellik merkezlerinde veya kozmetik ürünü satan yerlerde bulabilmeniz mümkündür. Bu yağın fiyatları ise sağlamış olduğu faydaları yanında gerçekten uygun olmaktadır. Sizlerde cilt sorunlarınıza, saç sakal kirpik kaç gibi problemleriniz de veya herhangi bir ağrı durumunuza da yılan yağından veya yılan yağından elde edilmiş diğer ürünlerden faydalanabilirsiniz. 

Piyasada satılan yılan yağı sabunu gibi ürünlerde bulunmaktadır. Bu ürünlerden alarak da gerekli olan kullanımı sağlayıp istediğiniz tedavi yöntemine kavuşabilmeniz mümkündür. Doğan’ın bir mucizesi olan yılan yağının vücuda nasıl iyi geldiğini anlamanızın ardından güvenilir bir yerden bu yağı elde ederek kullanmaya devam etmelisiniz. Böylece doğal yöntemler ile kişisel bakımınızı tamamlayabilir ve harika sonuçlara kavuşabilirsiniz. Yılan yağı fiyatı 16 tl gibi rakamlara online olarak satılmaktadır

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.