Silverdin Krem Faydaları

A+
A-
Silverdin Krem Faydaları

Bu yazı silverdin krem faydaları hakkında faydalı bilgiler içermektedir. Silverdin krem kullananlar silverdin krem fiyatı, silverdin krem yanık izini geçirir mi, silverdin krem koltuk altı kararması, silverdin krem güneş yanığına iyi gelir mi, silverdin cilt bakımı, silverdin yanık kremi iz bırakır mı sorgulamaları yapmaktadır.

Silverdin Krem Nedir?

Silverdin krem , bir çok cilt problemine iyi gelen bir kremdir. Silverdin kremin içersinde bulunan etken maddesi Gümüş sülfadiazin olduğu bilinmektedir. Bu etken maddesine alerjisi olan ya da vücudunda bu etken maddesine karşı oluşabilecek olumsuz br tepkime varsa bu kremi (silverdin) kullanmanız sakınca teşkil edebilmektedir. 

Silverdin Krem , bakterilerin ölmesine ve cilt üzerinde büyümelerini , gelişmelerini aynı zamanda çoğalmalarını engelleyen bir krem olarak bilinmektedir. Silverdin krem , vücut üzerinde oluşan yara ve yanıklarda tedavi amacı ile kullanılan ve doktorlar tarafından reçete edilen bir kremdir.

Silverdin krem , vücut üzerinde iltihaplanmaya ve  enfeksiyona sebep olan ve olabilecek bakterilerin ölmesinde ve yok edilmesinde etkilidir. Silverdin krem , cilt üzernde ki yara ve yanık gibi acı ve ağrı hissettirecek rahatsızlıkların tedavi sürecinde iltihaplanmasını önlemek amacı ile de kullanılmaktadır. 

Silverdin Kremin Faydaları Nelerdir

Silverdin krem ne işe yarar, doktor reçetesi ile eczanelerden alabileceğiniz bir krem olarak bilinmektedir. Silverdin kremin asıl tedavi amacı yanıklar olarak bilinmektedir.

Silverdin Krem Ne İşe Yarar?

 • Güneş yanığı , ateş yanığı gibi bir çok yanığa ve yanık derecelerine iyi gelmektedir. Yanık oldukça acılı ve tedavi süreci uzun olan bir rahatsızlıtır. Silverdin krem bu uzun sürede oldukça etkili bir şekilde yanığı tedavi etmektedir.
 • Silverdin krem aynı zamanda yaralar için de kullanılmaktadır. Yara ve yanığı tedavi eden silverdin krem bunları yaparken yara ve yanık etrafında bakteriler tarafından oluşabilecek enfeksiyonları ve iltihapları da önleyerek tedavi sürecinin hızlanmasına yardımcı olmaktadır.
 • Aynı zamanda silverdin krem kullandığınız zaman yanan bölge ya da yaralı olan bölgede ağrı ve sızıların azaldığını fark etmek mümkündür. 

Silverdin kremi kullanmadan önce bu krem hakkında önemli olan birkaç hususu bilmenizde ve bu kremi ( silverdin ) kullanmaya karar verirken ona göre hareket etmeniz oldukça önemlidir.  

Silverdin Krem Kullanımı

 1. Eğer, ciddi karaciğer  veya böbrek yetmezliğiniz, solunum yetmezliğiniz yada  glukoz-6-fosfat dehidrojenaz enzimi eksikliğiniz, varsa Silverdin‘i kullanmadan önce durumunuzu doktorunuza söyleyiniz.
 2. Tedaviden iyi sonuç alabilmeniz için Silverdin‘i düzenli şekilde ve yeterli sürede kullanınız. Olabildiğince az dozlarda kullanınız.
 3. Silverdin‘i göze ve göz çevresine uygulamayınız. Kaza ile gözünüzle teması halinde gözlerinizi bol su ile yıkayınız.
 4. Silverdin‘i yanık tedavisi için kullanıyorsanız, yanıklar vücudun geniş bölümlerini kaplıyorsa; dikkatli kullanınız. En az dozu kullanmaya özen gösteriniz.
 5. Yara tedavisi için kullanıyorsanız, düzenli kullanmanıza rağmen yara kabuğunun ayrılmasında gecikme olursa Silverdin‘i dikkatli kullanınız.
 6. Tedavi süresince güneş ışınlarından ve yapay  UV ışınlarından (güneş lambaları veya solaryum gibi) kaçınınız. İlacın kullanımı cildinizi güneş ışınlarına  karşı hassas hale getirebilir. Cildinizde güneş yanıkları ve lekeler oluşabilir.
 7. Silverdin‘i 2 aylıktan küçük bebeklerde kullanmayınız.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Silverdin Krem Nasıl Kullanılır?

Silverdin kremi kullanmadan önce krem hakkında bilmeniz gereken hususları dikkatlice okumalı ve dikkate almalısınız. Silverdin kremi eğer doktorunuz önerdiyse , doktorunuzun talimatlarına uyarak bu kremi kullanmalısınız. Gün içerisinde bir ya da iki defa kullanabileceğiniz bir kremdir. Bu kremi kullanırken üstünü gazlı bez ya da stabil bez kullanabilirsiniz (duruma göre) silverdin kremi kullanırken herhangi bir yan etki ya da yara veya yanığın durumda ilerleme göremiyorsanız bir doktor ile iletişime geçmelisiniz.

Hamilelik Döneminde Silverdin Kullanılır Mı?

Hamilelikte silverdin krem kullanımı eğer ki hamile kalmayı düşünüyorsanız veya hamileyseniz kesinlikle kullanmayın. İçerisindeki etken madde yan etkilerini gösterebilir.

Silverdin Krem Yan Etkileri

Her krem ve ilaçta olduğu gibi silverdin kremde de belli başlı yan etkiler bulunmaktadır bu yan etkiler ile karşılaştığınız zaman bir doktora başvurup, silverdin kremi kullanmayı bırakmalısınız.

Silverdin kremi kullanırken karşılaşacağınız yan etkiler şu şekildedir ; 

 • Sürüldüğü bölgede kaşıntı
 • Deri döküntü, isilik
 • Tahriş ve yanma hissi
 • Deride renk değişikliği
 • Böbrek sorunları
 • Kusma 
 • Nefes almakta güçlük çekme

gibi yan etkiler ile karşı karşıya kaldığınız durumda silverdin kremi kullanmayı bırakmalı ve bir hekim ile iletişime geçmelisiniz.

Silverdin Krem Kullananlar

Silverdin krem kullananlar genel olarak kremin yara ve yanık tedavilerindeki iyileşme süresine dikkat çekmektedir. Fakat yara ve yanık tedavilerinin dışında silverdin krem kullananlar olumsuz olarak yorum yapmaktadır. Yanıklarda etkisi hızlı gösteren silverdin krem kullananlar tarafından en iyi yanık kremi olduğu dile getirilmiştir. Yanıklarda şiddetli yanma hissi ve acı olduğunda silverdin anestol pomad ile beraber sıklıkla kullanıldığı bilinmektedir.

 • Silverdin yanık kremi iz bırakır mı?

Silverdin krem yara ve yanık tedavilerindeki etkiyi yanık izlerini yok etmez ve yanık izini geçirmek için de kullanılmaz.

 • Silverdin günde kaç defa sürülür?

Silverdi krem günde 1 defa sürmeniz yeterli olacaktır. Silverdin asla açık yaraya sürülmez. Yeni oluşan yara yada yanıklarda açık yaraya asla sürmeyin.

 • Silverdin krem genital bölgeye sürülür mü?

Kesinlikle genital bölgeye doktor önerisi olmadan asla sürülmez.

 • Silverdin krem dövme sonrası kullanılır mı?

Dövme yaptırmak isteyenler dövme işlemi sonrası iltihap ve bakteri kapmasını önlemek için silverdin krem kullanabilir.

 • Silverdin krem bebeklerde kullanılır mı?

Silverdin krem 2 ayını doldurmamış bebeklerde kullanılmaz. 1 yaşın altındaki bebeklerde kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın.

 • Silverdin pişik için kullanılır mı?

Silverdin krem pişik için kullanılmaz.

 • Silverdin gebelik kategorisi

Gebelik olarak silverdin krem B kategorisindedir.

 • Silverdin krem reçetesiz alınır mı?

Silverdin kremi eczanelerden reçetesiz olarak da alabilirsiniz. Ancak doktor tavsiyesi olmadan kullanmanız önerilmez.

 • Silverdin güneş lekelesi için etkili mi?

Güneş yanıklarında kullanılan silverdin krem, güneş lekelerini geçirmek için kullanılmaz.

 • Silverdin sivilce için kullanılır mı?

Silverdin krem iltihaplı sivilceler için doktor tarafından reçete edildiği takdirde kullanılır.

 • Silverdin krem güneş yanığına iyi gelir mi?

Silverdin krem yara ve yanık tedavilerinde kullanıldığı için güneş yanıklarında da kullanılır.

 • Silverdin krem yanık izini geçirir mi?

Silverdin krem yanık izini geçirmek için kullanılmaz.

 • Silverdin krem sivilce lekelerine iyi gelirmi?

Silverdin krem sivilce izlerini geçirmek için kullanılmaz.

 • Silverdin yanık kremi yüze sürülürmü?

Silverdin yanık kremi yüze sürülür. Ancak göz ve göz çevresine kesinlikle sürmeyin.

 • Silverdin krem yara izini geçirir mi?

Silverdin krem herhangi bir yanık ve yara izini geçirmek için kullanılmaz.

Silverdin Krem Prospektüsü

Her krem ve ilaçta olduğu gibi silverdin krem prospektüsü de bulunmaktadır. Kremi kullanmadan önce mutlaka prospektüsünü detaylı bir şekilde okuyun. Özellikle yan etkileri ve içerisindeki etken maddeye karşı alerjiniz olup olmadığını tespit edin ve daha sonra kullanın.

Silverdin Krem Muadili

Silverdin krem eşdeğer kremler ile aynı etkiye ve içeriğe sahiptir. Bütün yanık kremlerde gümüş sülfadiazin bulunmaktadır.

Muadil kremler ise;

1 –Derisiv %1 Krem
2 –Silder Sprey %1 50 ml
3 –Silvadiazin Krem 40 g
4 –Silvadiazin Krem 400 g
5 –Silvamed Krem 40 g
6 –Silvamed Krem 400 g
7 –Silverdin Krem %1 40 g
8 –Silverdin Krem %1 400 g

Silverdin Krem Fiyatı

Silverdin krem hem reçeteli hem de reçetesiz olarak satılmaktadır. Ancak reçeteli satıldığı zaman bir kısmı devlet tarafından karşılanmaktadır.

Silverdin krem fiyatı 8.32 TL’dir.

Ayrıca yara ve yanık izleri için madecassol krem işinize yaraya bilir detayla için tıklayınız.

Sonuç

Bu yazı silverdin krem faydaları hakkında faydalı bilgiler içermektedir. Silverdin krem kullananlar silverdin krem fiyatı, silverdin krem yanık izini geçirir mi, silverdin krem koltuk altı kararması, silverdin krem güneş yanığına iyi gelir mi, silverdin cilt bakımı, silverdin yanık kremi iz bırakır mı sorgulamaları yapmaktadır.

[Toplam: 2   Ortalama: 5/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.