Pruzon Pomad Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

14.07.2019
1.119
Pruzon Pomad Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Pruzon pomad kaşıntı kremi olarak göze çarpmaktadır. Kızarıklık, kaşıntı, yanma ve egzama gibi sorunların çözümünde etkilidir. Yazımızda pruzon pomad nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır sizlere bilgi vermek istiyoruz.

Pruzon Pomad Nedir?

Pruzon pomad kremi  ne işe yarar sorusuna verilen cevapların en net olanı kaşıntılara iyi gelmesidir. insanlarda görülen sebebi bir çok şeyden kaynaklanan kaşıntıların neredeyse çok çok büyük bir kısmı ve oranının deformasyonlar sonucu ortaya çıktığı bilinmektedir.  Kişisel hatalar ya da kazalar sonucu cilt üzerinde bulunan  koruyucu tabaka  yok olarak karşımıza bazı sorunları ve hastalıkları çıkarmaktadır. Bunların başlıca sorunları şöyledir;  kızarıklık, yanma, kaşıntı , pullanma ve maalesef egzama belirtileridir. 

Bu tarz sorunlar ve problemlerin neticesinde bir hekime ya da bu tarz sorunların çözümüne kavuşmak için  cerrahi müdahale ile karşı karşıya kalmak istemeyebiliyoruz ancak bir doktor ile görüşüp gerekli ilaçları almamız ve kullanmamız gerekmektedir. Eğer bu tarz sorunlar yaşıyorsanız pruzon pomad gibi ya da başka  ilaç ve kremleri doktorunuzun reçetenize yazması sonucu alıp kullanmalısınız.Pruzon pomad özellikle  kaşıntı , kızarıklık , egzama ,  pişik ve vücutta ki tahrişler gibi hastalık ve sorunların  çözümünde kullanabileceğiniz bir kaşıntı krem , losyon olarak karşınıza çıkmaktadır.

Pruzon Pomad Ne İşe Yarar?

Pruzon pomad içerisinde bitkisel kortizon bulundurmaktadır bu nedenle kaşıntı ve alerji gibi durumlarda bir de kortizonun alerji yapabileceği durumları azaltmak için kullanılan kortizon bitkisel olarak seçilmiştir. Pruzon pomad ağır makat kaşıntılarına çok iyi gelmekte ve ilk kullanımda etkisini göstermektedir. Pruzon pomad makat kaşıntısında soktorunuzun neredeyse ilk olarak önereceği bir kremdir. Pruzon pomad makat kaşıntısının yanı sıra , genital kaşıntılarda da oldukça etkili ve tercih edilen bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Pruzon pomad mantar öldürücü olarak da bilinerek mantar tedavilerinde kullanıldığı durumlarda mevcuttur. Ancak pruzon pomad kullanmadan önce bir doktora danışmalı ve doktorunuzun tercih etmesi ile kullanmaya başlamalısınız. 

Pruzon Pomad Kremi Nasıl Kullanılır?

Pruzon pomad doktorunuzun reçeteye yazmasıyla temin edebileceğiniz bir kremdir. Pruzon pomad kremi diğer kremlerden biraz farklılık göstermektedir , çünkü pruzon pomad kremini kullanırken kullanıma başlamış olduğunuz ilk günler yani tedavinizin ilk üç gününde gün içerisinde iki defa , üç gün geçtikten sonra ise günde bir defa kullanmanız yeterli olacaktır. Kullandığınız bölgeyi yıkamamalı ve su ile temas ettirmemelisiniz.

 • Kremler ve losyonlar su ile temas ettiği takdir de etkisini neredeyse tamamen kaybetmektedir. Bu nedenle pruzon pomad kremini kullanırken sürdüğünüz yerleri su ile temas ettirmeyin.
 • Pruzon pomad kreminin fiyatı ne kadar diye sıkça soru sorulmaktadır.
 • Pruzon pomad eczanelerden temin edebileceğiniz bir kremdir ve yaklaşık yirmi beş Türk Lirası olarak satışa sunulmaktadır.
 • Pruzon pomad kremini kullanmadan önce yan etkilerine bakmayı ve bir doktor tavsiyesi ile kullanmanız gerektiğini unutmayın.

Pruzon Pomad Yan Etkileri

Pruzon pomad kreminin de diğer krem , losyon ve ilaçlar gibi belli başlı yan etkileri ve belirtileri vardır. ancak pruzon pomad içerisinde bitkisel kortizon bulundurduğu için tedavi sırasında çok fazla yan etki göstermemektedir. Pruzon pomad kullananların ve pruzon pomad hakkında yorumlara bakıldığı zaman pruzon pomad kreminin oldukça etkili olduğunu görmekteyiz. Pruzon pomad kullanırken karşılaşacağınız yan etkileri bu zamana kadar hiç rastlanılmamıştır yalnızca alerjik durumlardan ve ilacın içerisinde bulunan temel maddelere karşı alerjinizin olabileceği durumlardan karşınıza çıkabilecek alerjik sorunlar yan etki yapabilir. pruzon pomad kreminin  herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. 

Pruzon Pomad Fiyatı

Pruzon pomad eczane fiyatı 25 Tl dir. Kullanmadan önce prospektüsü okumayı unutmayınız.

Kaynaklar

 • Pruzon pomad Basur
 • Pruzon krem yüze sürülürmü
 • Pruzon krem fiyat 2020
 • Pruzon krem sivilce
 • Pruzon krem seboreik dermatit
 • Makat kaşıntısı için krem
 • Pomad ne işe yarar
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

madeleb krem