Oksizinc Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

A+
A-
Oksizinc Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?
74 / 100 SEO Score

Oksizinc Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Son dönemlerin en gözde cilt bakım kremleri listesinde ilk sıralarda yer alan Oksizinc krem; cildi güzelleştiriyor, ciltteki ton dengesizliklerini gideriyor ve cildin daha canlı ve pürüzsüz görünmesine olanak tanıyor.

İçeriğinde hiçbir şekilde paraben yer almayan ürün; böylelikle sağlığınızı olumsuz bir yönde de etkilemiyor. Aksine cildinizde koruyucu bir kalkan görevi üstlenip, cildinizde yeni leke, sivilce ve çil oluşumuna engel oluyor.

Oldukça popüler bir sivilce kremi olarak da ön plana çıkan Oksizinc krem, leke karşıtı etkisi sayesinde cildinizin sağlıklı görünümünü destekliyor.

Bu krem, çocuklarda ve bebeklerde ise pişik tedavisi amacıyla reçete ediliyor.

Bu yazımızda kısaca Oksizinc krem nedir? Oksizinc krem ne işe yarar? sorularını yanıtlamaya, bu ürünle ilgili olarak sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

İşte, Oksizinc kreme dair bilmeniz gereken detaylar:

Oksizinc Krem Nedir?

İçeriğinde %40 gibi büyük bir oranda çinko oksit bulunan Oksizinc krem; eczanelerde satışa sunulan, güvenilir bir krem olma özelliği taşıyor.

Pek çok farklı kullanım alanı bulunan ürün; 40 ya da 100 gramlık tüplerde satılıyor.

Bileşenlerindeki maddeler sayesinde cilt sorunlarını gidermekle kalmayan Oksizinc krem; bir yandan da cildinizi besliyor ve nemlendiriyor. Cildinizin günlük nem ihtiyacının önemli bir kısmını karşılayıp, susuzluktan kaynaklanabilecek cilt sorunlarını tedavi ediyor.

Oksizinc pomad; cilde uygulandığında cilt tarafından hızlıca ve kolaylıkla emiliyor; etkisini kısa bir süre içerisinde göstermeye başlıyor.

Oksizinc Krem Ne İşe Yarar?

Bu kremin kullanımının en önemli faydalarını yani ne işe yaradığını aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • Cilt lekeleri ile mücadele edip, lekelerin renginin açılmasını sağlıyor. Cilt rengini eşitliyor.
 • Kurutucu etkisi sayesinde akne ve sivilce tedavisinde kullanıldığında iltihabı kurutuyor.
 • Güneş yanıklarını iyileştirip, cildinizi güzelleştiriyor.
 • Bebeklerde isilik ve pişik tedavisi amacıyla da kullanılan ürün; içeriğindeki balık yağı sayesinde bebek bezi bölgesini nemlendirip, besliyor. Pişik sorununa oldukça iyi geliyor.
 • Cilt çatlaklarının üzerine uygulandığında çatlakların görünümünü iyileştiriyor. Cildinizin toparlanmasını ve sıkılaşmasını sağlıyor.
 • Ciltte yeni leke, güneş yanığı, sivilce, isilik oluşumuna engel oluyor.
 • Kaşıntı giderici etkisi sayesinde uygulandığı bölgede kaşıntıyı gideriyor.
 • UYARI: Genital bölge kaşıntıları genelde mantar, siğil gibi başka sorunlara işaret ettiğinden bu kremi vajinal kaşıntı tedavisi amacıyla kullanmamalı, teşhis ve tedavi için doktora görünmelisiniz!

Oksizinc Krem İçeriği:

Bu kremin içeriğinde yer alan maddeleri ve bu maddelerin ne işe yaradığını aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • Çinko oksit:

Tahriş olan cildi yatıştıran, cilt yaralarının iyileşmesine olanak tanıyan çinko oksit; ciltteki hafif ve orta şiddetli yanık, güneş yanığı, sivilce tedavisinde üstün bir başarı gösteriyor.

Cildin tahriş olmasını önleyen, cilt sağlığı noktasında son derece önemli olan çinko oksit; cildin ihtiyaç duyduğu en temel mineraller arasında bulunuyor.

Özellikle akne tedavisi amacıyla formüle edilen kremlerde sıklıkla kullanılan çinko oksit; egzamanın neden olduğu kaşıntıyı kesiyor.

Cilt lekeleri için de birebir olan bu mineral, cilt rengini açıyor. Ciltteki koyu kahve lekelerin görünümünü iyileştiriyor.

 • Vazelin:

Yoğun bir nemlendirici etkisi bulunan vazelin, cilt kuruluğunu gideriyor. Çatlakları tedavi etmenin yanı sıra cildi besleyip, nemlendiriyor.

Yaraların iyileşme süresini kısaltıp, güneş yanıklarını iyileştiriyor.

Özellikle kuru cilt tipine sahip kişilere önerilen vazelin, topuk çatlakları tedavisinde harika performans sergiliyor.

 • Balık yağı:

Genel sağlığımızın yanı sıra cilt sağlığımız için de harika bir besin kaynağı olan balık yağı, cildi nemlendiriyor, yaşlanma belirtileri ile savaşıyor, cildinizin genç, bakımlı ve sağlıklı görünmesini sağlıyor.

Hücre yenilenmesini teşvik ederek, doğal bir peeling etkisi gösteriyor. Yani cildinizi ölü hücrelerden arındırıp, yeni hücre oluşumuna öncülük ediyor.

Cilt gözeneklerini açıp, siyah nokta, sivilce ve akne oluşumunu azaltıyor.

Cildiniz için adeta güzellik iksiri niteliğinde olan balık yağı, cildinizi yumuşatıyor.

 • Lanonin:

Az bir miktar da olsa anti-septik bir özellik sergileyen lanonin, koyun yünlerinde bulunan bir yağdan elde ediliyor.

Ciltte nem kaybını önleyip, cildi nemlendiriyor. Aynı zamanda çatlakları tedavi ediyor.

Oksizinc Krem Nasıl Kullanılır?

Bu kremi kullanmadan önce mutlaka ürünün prospektüsünü okumalısınız. Krem kullanımından en iyi sonucu alabilmek adına kremi doktor reçetesi üzerine ve doktor gözetiminde kullanmalısınız.

Kremi cildinize uygulamadan önce cildinizi bol suyla yıkayıp, iyice temizlemelisiniz. Kremi ince bir tabaka halinde cildinizdeki sorunlu bölgeye günde 2-3 sefer sürmelisiniz.

Ürünün gözlerinizle temasından muhakkak sakınmalısınız. Temas durumunda gözlerinizi bol suyla yıkayıp, kremden arındırmalısınız.

Oksizinc Fiyat

Oksizinc krem, eczanelerde, dermokozmetik online eczanelerde ve bazı internet sitelerinde satışa sunuluyor.

100 gramlık tüplerde sunulan ürün, ortalama 46 TL’ye satışa sunuluyor. Ürün, doktor tarafından reçete edildiğinde ise fiyatı SGK tarafından karşılanıyor. Yani ödeme yapmanıza gerek kalmıyor.

Oksizinc Krem Göz Altına Sürülür mü?

Bu kremi göz altı bölgesine ve göz çevresine sürmekten kaçınmanız gerekiyor.

Oksizinc Yüze Faydaları:

Bu kremi direk olarak her gün cildinize uygulamak yerine yalnızca cildinizdeki sorunlu bölgeye uygulamanız gerekiyor.

Günde 2-3 sefer cildinizdeki sivilcelerin, aknelerin, siyah noktaların, lekelerin ve kızarıklıkların üzerine bu kremi sürebilirsiniz.

Oksizinc Pomadın içinde yer alan balık yağı, cildi beslediğinden bu kremi haftada bir ya da iki sefer tüm yüzünüze de sürebilir, bu kremden tıpkı bir maske gibi yararlanabilirsiniz.

Lakin tüm yüz bakımında haftada bir iki seferden daha fazla bu kremi kullanmamalısınız. Aksi halde cildinize pullanma, kuruma, tahriş vb. yan etkilerle karşılaşabilirsiniz.

Oksizinc krem ile haftada bir sefer cildinize maske yaparak, cildinizi besleyebilir, nemlendirebilir, cildinizdeki kırışıklıklara savaş açabilirsiniz.

Birkaç aylık düzenli kullanım doğrultusunda cildinizdeki leke, akne ve sivilcelerden tamamen kurtulabilirsiniz.

Oksizinc Pomad Bebeklerde Kullanılır mı?

Doktor tarafından reçete edildiğinde bu krem, bebeklerde pişik, isilik ve suçiçeği tedavisi amacıyla kullanılabiliyor.

Oksizinc Pişik Kremi Kullananlar ve Yorumlar

Genellikle pişik kremi olarak bilinen, pişik tedavisinde reçete edilen bu krem; kadınlar tarafından cilt bakımında da kullanılıyor.

Güzellik uzmanları tarafından bayanlara önerilen Oksizinc sivilce kremi, iltihaplı sivilceleri, sivilceleri, lekeleri etkili bir şekilde tedavi ediyor.

Bu kremle ilgili sözlükler, bloglar ve diğer internet sitelerindeki yorumlara baktığımızda kadınların bu kremi sivilce, akne, güneş yanığı, çatlak tedavisinde kullandığını görüyoruz.

Kullanıcılar, bu kremin ciltlerini adeta pamuk gibi yaptığını yani ciltlerini yumuşatıp, nemlendirdiğini belirtiyor.

Yorumlarda bu kremin cildi ölü hücrelerden arındırdığından, bununla da kalmayıp cildi sıkılaştırdığından da bahsediliyor.

Yani krem, hem peeling hem de tonik etkisi gösteriyor.

Bazı yorumlarda ise bu kremin Sudocrem isimli pişik kreminden daha iyi ve etkili olduğu anlatılıyor.

Herkesin cilt tipi ve cilt hassasiyeti farklı olduğundan bu kremi kullanmandan önce doktorunuza ya da eczacınıza danışmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Oksizinc Krem Yan Etkileri:

Bu kremin kullanımı, bazı kişilerde birtakım yan etkilere neden olabiliyor. Nadir görülen bu yan etkiler, daha çok doz aşımına kaçan ya da kremin bileşenlerindeki maddelere karşı aşırı hassasiyeti bulunan kişilerde görülüyor.

Bu yan etkileri aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Hafif yan etkiler:

 • Ciltte kızarıklık
 • Ciltte tahriş
 • Ciltte yanma
 • Ciltte batma

Bu kremin olası yan etkileri arasında bulunuyor. Bu yan etkilerle karşılaşmanız durumunda krem kullanım sıklığını azaltmalı, yan etkilerin devamı durumunda krem kullanımını kesip, doktorunuza ya da eczacınıza danışmalısınız.

Ciddi yan etkiler:

 • Yüz, dil, boğaz ve dudakların nefes almayı zorlaştıracak kadar şişmesi
 • Kaşıntı
 • Kurdeşen

UYARI: Yüz, dil, boğaz ve dudakların nefes almayı zorlaştıracak kadar şişmesi; bu kreme karşı alerjiniz olduğu anlamına geldiğinden ve ölümcül sonuçlar doğurabileceğinden acilen size en yakın hastanenin acil bölümüne görünmelisiniz!

Oksizinc Krem Yüze Sürülür Mü

Oksizinc krem yada Oksizinc pomad yüze sürülmesinde her hangi bir sakınca yoktur. İhtiyac halinde yüzünüze sürebilirsiniz.

Oksizinc Krem Sivilceye İyi Gelir Mi

Sivilce oluşumunu önlediği gibi düzenli olarak kullanıldığında sivilce oluşumunu önler.

Oksizinc Krem Yaraya Sürülür Mü

Kesinlile açık yara yada yanığa sürülmemesi gereken kremlerden biridir. Yara yada yanık kabuk tutmaya başlandıktan sonra sürülmelidir.

Oksizinc Krem Mantara İyi Gelir Mi

Krem mantar hastalıklarının tedavisinde kullanılmaz.

Bu yazımızda kısaca Oksizinc çinko oksit kremle ilgili olarak sizleri bilgilendirmeye çalıştık.

Daha önce bu kremi kullandıysanız ya da şu an kullanıyorsanız, kullanıcı deneyimlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, görüşlerinizi değerli takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.