Madecassol Krem Faydaları ve Kullanımı

A+
A-
Madecassol Krem Faydaları ve Kullanımı

Madecassol krem son zamanlarda çok sık kullanılan ve piyasada bilinen, tavsiye edilen en çok kullanılan yara ve yanık kremlerinin başında gelmektedir. Doğal ve etkili bir krem olmasının yanı sıra cilde uygulandığı takdirde herhangi bir yan etkisinin bulunmaması da Madecassol kremin en önemli faydaları arasında yer almaktadır.

Aynı zamanda oldukça etkili olması ve genel anlamda herhangi bir yan etki teşkil etmemesi nedeniyle doktorlar tarafından da yaralar ve yanıklar için sık sık önerilmektedir.

Bilinçsiz kullanımın önüne geçmek Madecassol krem nedir, madecassol nasıl kullanılır, madecassol ne kremi, madecassol yüze sürülür mü, madecassol kızarıklık, madecassol çatlak, madecassol sivilce, madecassol yanık için nasıl kullanılır inceleyelim.

Madecassol Krem Nedir?

Madecassol kremi, içerisinde bulunan bileşenlerin yanı sıra Centella asiatica bitkisinin ham maddesinden yapılan ve cildi onarmaya yarayan, yenileyen, cilt yaralarını iyileştiren bir etkiye sahiptir. Aynı zamanda cildi onarıp yenileme özelliği sayesinde sivilce izleri, cilt lekeleri gibi pek çok sorunu da yok eder.

Özellikle yaraların üzerinde gösterdiği olumlu yönde ki etkisi ve ciltte oluşan tahrişi giderici özelliği sayesinde lazer epilasyon esnasında yaşanan yanıkları ve cilt bakımı sonrası oluşan kızarıklık ve tahrişlerin tedavisinde de olumlu yönde etki gösterdiği kanıtlanmıştır.

Çok hoş bir kokusu olan madecassol krem sürüldüğünde çok hoş bir koku bırakmaktadır. Tekrar sürme istediği uyandırmaktadır. Bu kremi kullanmaya karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken ilk kural asla açık yaraların üzerine sürülmemesi gerekmektedir. Açık yaraya sürüldüğünde yaranın sulanmasına neden olmaktadır.  Bilmemiz gereken durum yaranın sulanması değil kuruması gerekmektedir. Kurumayan bir yara daima sıkıntı çıkarır ve iyileşme süreci gecikir. Aynı durum yanık sorunları içinde geçerlidir.

NOT:

Madecassol pomad‘ı ciltte oluşan yüksek yanık durumlarında yanığın oluştuğu alana kesinlikle uygulamaktan kaçının. Kremi uyguladığınızda tıpkı yaralarda olduğu gibi yanık sorunun da geç iyileşmesine ve daha ciddi sorunların çıkmasına neden olabilir.

Madecassol kremini hangi problem için kullanacak olursanız kullanmaya başlamadan önce mutlaka propektüs kağıdın da yazılan kullanım talimatlarını okunmalısınız ve belli dozajlarda kullanmaya dikkat ederek gereğinden fazla kullanmamalısınız.

Madecassol Ne Kremi

Madecassol krem kullanmak isteyen kişiler genelde madecassol ne kremi, madecassol krem nerelerde kullanılır hakkında bilgi almak istemektedirler.

Sizlerde madecasol ne kremi ve madecassol krem neye yarar sorusunun cevabını merak ediyorsanız hep beraber bakalım: 

 • Yüzeysel 1. ve 2. derece yanıklar,
 • Lokal deri ülserleri, dekübitus ülserleri
 • Meme başı çatlak ve yaraları,
 • Bir takım küçük cerrahi müdahaleler, perine yırtılmaları, epizyotomiler ve sünnet sonrası yara iyileşmesinde
 • Oluşacak epitelizasyonun hızla ve düzenli gelişmesinin sağlanması,
 • Radyoterapi sonrası görülen radyo-epidermitis tedavisi.
 • Pek çok farklı yara ve yanıkların iyileşme sürecini hızlandırır
 • Tahriş olmuş cildi tedavi ederek onarır
 • Genital bölge yırtılmalarında
 • Dövme sonrası oluşan tahriş ve kızarıklıkta
 • Ağda sonrası tahriş ve kızarıklıkta
 • Kuru cildi nemlendirmek

Yukarıda saymış olduğumuz cilt sorunlarının yanı sıra birçok farklı alanda da kullanılan etkili bir krem olduğu unutulmamalıdır.

Madecassol Kremi İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt yüzeyinde oluşan çeşitli lekeleri, sivilce izleri, kuru cilt yapısını, kilo alış verişiyle oluşan çatlak izlerini ve hasarlı ciltleri onarmak ve tedavi etmek için Madecassol krem ile düzenli olarak cilt bakımı yapabilirsiniz. 

Evde Madecassol krem ile cilt bakımı yapmak için gereken malzemeler ise;

 • 1 Çay kaşığı kadar Madecassol krem
 • 1 Çay kaşığı kadar Bepanten krem
 • 1 Adet E vitamini Ampulü

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

 • Yukarıda saydığımız malzemeleri bir cam kâsenin içerisinde karıştırın. 
 • Karışıma hazırlarken mümkün oldukça Madecassol krem ve bepanten kremi aynı miktarda hazırlayın. 
 • Hazırladığımız karışımı göz ve dudak çevresi hariç yüzünüzde özelikle sorunlu bölgeye ve boynunuza sürebilirsiniz.
 •  Uygulama yüzünüzde ortalama olarak 1 saat kadar bekledikten sonra ılık su ile yıkanarak işlem sonlandırılır. 
 • 2 Haftada 1 defa uygulamanız yeterlidir.

Düzenli olarak kullandığınız zaman etkin sonuç alacağınız bu maske ile hem kuru olan cildinizi nemlendirir hem de, sivilce izleri, cilt lekeleri yüzünüzde bulunan cilt problemlerini zamanla yok edebilirsiniz. Madecassol kremi kullanırken abartıya kaçmadan yeteri miktarda ve dozunda kullanmak çok önemlidir. Yoksa fazla kullanıma bağlı olarak cildinizde lekelerin geçmesi beklenirken lumsuz br tepkiyle yeni sivilceler çıkabilir.

Madecassol Kreminin Faydaları Nelerdir?

Madecassol kremin içerisinde bulunan pek çok bileşen sayesinde cilt için oldukça faydalı bir krem olduğu bilinmektedir. Özellikle deriyi onarıcı ve yenileyici özelliği sayesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

İşte Madecassol kremin faydaları;

 • Cilt üzerinde oluşan çatlaklar özelikle doğum sonrası ve aşırı kilo değimi sonrası oluşan çatlak izleri yok etmekte etkilidir.
 • Ameliyat sonrası oluşan yara, yırtılma durumlarında onarıcı etkisi daha hızlı iyileşmesinde etki gösterir.
 • Doğum sonrası sürekli anneye bağımlı olarak emen bebeklerin neden olduğu göğüs ucu çatlakları için madecassol krem tedavi amacıyla kullanılabilir. Bebek emzikten sonra sürülmelidir ve bebek yeniden emmeye başlandığında temizlenmelidir.
 • Ergenlik dönemine geçişte oluşan sivilcelerin yok edilmesin de madecassol krem sivilce tedavisi olarak kullanılabilir.
 • Mevsim değişimi sonrası ortaya çıkan el ve ayaklardaki çatlakların tedavisinde de sık sık kullanılabilir, özelikle kış aylarında çatlayan elleriniz için bu kremi düzenli olarak kullanabilirsiniz. Düzeli kullanıldığında eller ve ayakların yumuşacık olduğunu kullanmaya başladıktan kısa bir süre içerisinde göreceksiniz.
 • Cilt yapınız çok kuru ise bu krem tam size göre, cilt yapısı hassas ve kuru ise nemlendirmek için madecassol krem cildi nemlendirir. Ancak gün içerisinde 1 ya da 2 defadan fazla kullanımı tavsiye edilmez.
 • Kremin hazırlanmasında bitkisel ürünler kullanılmıştır bu bitkiler sayesinde çok hoş ve etkili bir kokusu vardır. Madecassol krem düzenli kullanıldığında tedavi ederken hoş kokunun kalıcı olarak vücudunuzda kalmasına ve daima hoş kokmanıza sebep olur.
 • Genellikle dudak kenarlarında sık oluşan uçuk tedavisinde rahatlıkla kullanılabilir.  Dudak kenarlarında çıkan ve rahatsız eden uçuklar bu krem sayesinde kısa bir süre içerisinde yok olur ve tekrar ortaya çıkması engellenir.
 • Madecassol cilt bakımı

Madecassol krem ile tıpkı bir maske ya da bakım kremi gibi kullanılarak cilt bakımı yapabilir, cilt çatlaklarının tedavisinde ve rahatsız edici izlerin yok olmasında aktif olarak faydalıdır. Bu kremden etkili bir sonuç almak için en az 1 ay boyunca düzenli kullanmak oldukça önemlidir. Eğer bu kremin dışında bahsettiğimiz bu sağlık sorunları için kullandığınız başka ilaç ya da krem varsa mutlaka doktorunuza bu durumu bildirmeniz gerekmektedir.

 • Madecassol yara ve yanık

Genellikle, hiç beklenmedik anlarda ve istenmedik durumlarda ortaya çıkan yaralar, pek çok sebepten dolayı oluşabilecek yanık problemi, cilt lekeleri, sivilce izleri, vücuttaki çatlaklar gibi pek çok cilt probleminde ve tedavisinde gönül rahatlığı ile kullanılan Madecassol krem aynı zaman da hamile kadınların da kullanabileceği bir kremdir.

 • Madecassol hamilelik çatlakları

Madecassol hamilelik döneminde ve sonrasında özellikle karın bölgesinde oluşan çatlaklar için oldukça etkilidir. Pek çok krem ve bitkisel yağ hamile ve emziren annelerin üzerinde bir takım yan etkilere sebep olduğu için tercih edilmez ve kullanılmaz ancak Madecassol krem yan etkisinin bulunmaması sebebi ile risk teşkil etmez ve hamile kadınların da gönül rahatlığıyla kullanabileceği kremlerin başında gelir.

Madecassol kremin bir diğer özelliği ise bu kremi belli bir yaş grubu değil de herkes gönül rahatlığıyla kullanabilir. İçerisinde ki bileşenler incelendiği zaman neredeyse hiç kimyasal ürün olmadığı kanıtlanmıştır. Bu da tedavi süreçlerinde bu ürünün seçilmesindeki en büyük etken olarak değerlendirilmektedir.

İsmini son zamanlarda sık sık duyduğumuz bu kremi kimisi her gece yatmadan önce tıpkı bir maske gibi cilt bakımı için kullanırken, kimisi de sivilce izleri ve yaraların kapanması için düzenli olarak kullanmaktadır. Fakat oldukça etkili bir krem olmuş olsa da yanlış kullanımlarda kişilere zarar verebilir.

Madecassol Krem Nereden Alınır?

Bu krem bütün eczanelerde satılan bu ilaç çok tüketildiğinden dolayı bazen stok satışlarında bile bitebildiği için bulunması pek kolay olmayabiliyor. Ama reçete ile satıldığından dolayı büyük eczanelerden kolay bir şekilde bulabilirsiniz. 

Madecassol Krem Kullananlar

Madecassol Krem Kullananların yaptığı yorumları tek tek inceleyelim:

 • Madecassol: Uzun süredir cildimde var olan lekelerinden bu krem sayesinde kurtuldum.
 • Madecassol: Bebeğimin sıkça oluşan pişiği Madecassol krem sayesinde geçti,
 • Madecassol: Çatlayan ve yanan dudaklarım için doktorum verdi, artık vazgeçilmez ilacım oldu.
 • Madecassol: Bebeğimi emzirirken açık çekmekten kurtuldum, keşke bu kremi daha öncelerde duysaydım
 • Madecassol: Bizim evdeki adı  “hemen iyileştiren ilaç ” madecassol krem çocuklara bir şey olduğunda hemen sürdüğüm güvenilir bir kremdir. Bence daha iyisi yok.
 • Madecassol: Bir ilaç nasıl hem çok iyi hem de çok ucuz olur anlamıyorum.

Bu krem hakkında yapılan yorumlar genellikle olumlu yönde ve hemen hemen her kullanan kişinin başvurduğu ilk krem olduğu görülmektedir.

Madecassol Yorumlar ve Sorular

Bu krem hakkında sorulan pek çok soru vardır. Şimdi bu sorulara bakarak cevaplarını paylaşmaya çalışacağız. 

NOT: Madecassol pomad hakkında bilinmesi gereken ilk durum hücre yenileyici ve tedavi edici bir krem olduğu ve mutlaka doz aşımı yapılmadan düzenli kullanması gereken bir ürün olduğudur. 

 • Madecassol yüze sürülür mü?

Madecassol krem tedavi amacıyla yüze sürülen bir kremdir ve gerekli miktarlarda sürüldüğü zaman hücre yenileyici etkisi de vardır. Cildi onaran, yenileyen, tazeleyen madecassol kremi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

 • Madecassol tüylenme yapar mı?

Bu soru ile sık sık karşılaşılmaktadır. Maalesef evet madecasol krem ciltte tüylenme yapar ama bu tüylenme yalnızca çok fazla kullanıldığında oluşmaktadır. Özellikle daha etkili sonuç almak için madecassol ve bepanthen krem bir arada uzun süre kullanıldığında ufak ufak tüylenmeler ortaya çıkmaktadır.

 • Madecassol yüzde kızarıklık

Genelde içerisinde bulundurduğu bileşenlere ya da etken maddeye karşı herhangi bir alerjiniz varsa cilt yüzeyinde kızarma ve tahriş görülmektedir. Unutmayın her krem ve ilacın ufak tefek yan etkisi bulunmaktadır. Genelde yan etkiler doz aşımına bağlı olarak görülmektedir.

 • Madecassol leke giderir mi?

Madecassol leke giderici, cildi onarıcı bir kremdir. Hücre yenileyici maddecasool krem mutlaka düzenli kullanılmalıdır. En az bir ay boyunca düzenli kullanımdan sonra olumlu etkilerini ortaya çıkarır.

 • Madecassol sivilceye iyi gelir mi?

Madecassol krem cilt üzerinde ki sivilce ve sivilce izlerini kısa sürede yok eder. Ama unutulmaması gereken durum ise yağlı bir krem olduğundan fazla kullanıldığında yağı bir cilt oluşumuna sebep olduğu için sivilce oluşumuna neden olabilmektedir. Bu nedenle dozajına dikkat etmenizde fayda var.

 • Madecassol cilt beyazlatma

 Madecassol kremi her gün düzenli kullanıldığın cilt lekelerini yok ettiği gibi cilt beyazlatma işlemi gerçekleştirir. Her gün düzeli kullanıldığında cilt renk tonunda açılmalar görülür.

 • Madecassol cilt kararması

Cilt renk tonunun açmış olabilir ancak koltuk altı ve genital bölge de ki kararmaları etkili biçimde geçirmez. Ağda sonrası oluşan tahrişi ve batıkları geçirmek için de sıkça kullanılabilir. Madecassol ve fito karışımı ağda ve tıraş sonra sürüldüğünde etkisini çok daha hızlı gösterecektir.

 • Madecassol çatlak tedavisi

Hametan krem, madecassol ve bepanhol kremi karıştırarak elde ettiğiniz karışımı çatlakların olduğu bölgeye her gün düzenli olarak sürerek çatlaklardan kurtulabilirsiniz.

Madecassol Krem Yan Etkileri

Her ilaçta ve kremde olduğu gibi bu kremde debiir takım yan etkiler vardır. Ancak düzenli ve gerektiği dozda kullanıldığında bilinen olumsuz bir zararı ve yan etkisi yoktur.

Madecassol kremin yan etkileri genel olarak açık yaraya sürüldüğünde içi su dolu kabarcıklar oluşturabilmek, cilt üzerinde tahriş çok azda olsa görülmektedir. Her şeyde olduğu gibi bu kremde de aşırı kullanımından kaçınmak gereklidir. Eğer beklemediğiniz bir yan etki görürseniz mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Madecassol Krem Fiyatı

MADECASSOL 10 mg/1 gr 40 gr pomad 2019  YILI FİYATLARI

 • Eczane Perakende Satış Fiyatı ( KDV Hariç ) 16.33 TL

Sonuç

Yazımızda Madecassol krem nedir, madecassol nasıl kullanılır, madecassol ne kremi, madecassol yüze sürülür mü, madecassol kızarıklık, madecassol çatlak, madecassol sivilce, madecassol yanık için nasıl kullanılır incelemeye çalıştık.

[Toplam: 10   Ortalama: 5/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Selma dedi ki:

  Bu krem bende kızarıklık yapmakta allerjik reaksiyon göstermekte.bilindigi gibi masum bir krem deil kaç kez kullandıysam hep böyle oldu.

  1. admin dedi ki:

   Madecassol krem cildinizde kızarıklık türü yan etkiler gösteriyor ise etken maddesine karşı alerjiniz olabilir. Doktorunuza danışmanızda fayda var.

 2. Abdullah dedi ki:

  Dovmem icin kullansam sorun olur mu? Daha dun yaptirdim ama?