Madecassol Krem Faydaları

A+
A-
Madecassol Krem Faydaları

Madecassol ismini fazlaca duyduğumuz ve eczanelerde satılan kremler arasında yer almaktadır. Madecassol hakkında merak edilen konuları kapsamlı olarak sizlerle paylaşıyoruz. Madecassol krem ne için kullanılır? Madecassol ne kremi fiyatı nedir? Madecassol krem gerçekten iyi mi? Madecassol cilde faydaları nelerdir?

Ayrıca madecassol yüze sürülür mü, madecassol merhem nedir fiyatı konusunu da işleyeceğiz. Expigment ve madecassol, hametan madecassol, clindoxyl jel ve madecassol karışımı ile yapılan cilt bakım kremlerinin etkilerinide paylaşmak istiyoruz.

Madecassol

Madecassol krem ve merhem formunda satışa sunulan yanık ve yara merhemleri arasındadır. Madecassol doğal krem olmasının ve cilde yan e etkilerinin az olması nedeniyle doktorlar tarafından sıkça reçete edilmektedir.

Madecassol Krem

Madecassol krem ham maddesi Centella asiatica (Gotu Kola) bitkisinden elde edilmektedir. Cilt yenileyici ve onarıcı etkisiyle yaraların iyileşmesinde çok etkilidir. Bu özelliğinin etkisiyle sivilce izleri, cilt lekeleri gibi sorunların bertaraf edilmesinde ve cilt bakımında da kullanılmaktadır. Lazer epilasyon ve cilt bakımı sonrası tahriş olan cildi yenilemektedir.

Madecassol krem yüzeysel yara ve yanıkların tedavisinde kullanılır.

Madecassol Merhem

Madecassol merhem iltihap giderici, cildi onarıcı ve yatıştırıcı etkiye sahiptir. Etken maddesi Gotu Kola kan akışını hızlandırarak kırışıklık ve yanıkların hızlıca iyileşmesini sağlar.

Madecassol merhem daha derin yaraların tedavisinde kullanılmaktadır.

Madecassol Ne Kremi Fiyatı

Madecassol krem kullanmak isteyenler genelde madecassol ne kremi, madecassol krem nerelerde kullanılır sorularına yanıt aramaktalar.

Madecassol Ne Kremi

 • 1. ve 2. derece yanıkların tedavisinde
 • Bölgesel deri ülserleri, dekübitus ülserleri gibi cilt problemlerinde
 • Meme başı çatlak ve yaraların iyileştirilmesinde
 • Küçük cerrahi müdahaleler, perine yırtılmaları, epizyotomiler ve sünnet sonrası yara iyileşmesinde oluşacak epitelizasyonun hızlı ve düzenli gelişmesinin sağlanması
 • Radyoterapi sonrası görülen radyo-epidermitis tedavisi
 • Yara ve yanıkların iyileşme sürecini hızlandırmaktadır
 • Tahriş olman cildi onarımını sağlar
 • Madecassol genital bölge yırtılmalarında etkilidir.
 • Madecassol dövme sonra, ağda sonrası tahrişlerin iyileşmesini hızlandırır.
 • Kuru cildi nemlendirmek için idealdir.

Madecassol Fiyatı

MADECASSOL 10 mg/1 gr 40 gr pomad 2019  YILI FİYATLARI

Eczane Perakende Satış Fiyatı ( KDV Hariç ) 25,94 TL

Madecassol Bepanthen E Vitamini

Madecassol bepanthen E vitamini karışımı kullanımı:

 • 1 adet E vitamini kapsülü
 • 1 çay kaşığı Madecassol krem
 • 1 çay kaşığı Bepanten krem kullanmanız yeterli.

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

 • Yukarıdaki malzemeleri bir kaba koyun ve karıştırın.
 • Göz ve dudak çevreniz hariç tüm yüz bölgenize sürün.
 • Yaklaşık 1 saat cildinizde bekletin. Sonrasında temiz ve nemli bir bezle yüzünüzü silin.

Sivilce tedavisi ya da kuru ciltler için Bepanthol ve madecassol karışımı  ayda bir kere uygulamanız yeterli olacaktır. Fazla kullanımlardan kaçınınız.

Expigment ve Madecassol

Expigment ve madecassol cilt lekelerinin giderilmesinde etkili olmaktadır. Özellikle güneş lekelerinin yok edilmesinde bu karışım işinize yarayacaktır. Madecassol ve expigment birebir karıştırılarakhaftada 1 veya 2 defa yatmadan önce kullanılmalıdır. Sabah kalktığınızda yüzünüzü temişzlemelisiniz.

Madecassol ile karıştırılan diğer madde lacoid olabilir fakat acnelyse ve expigment hakkında daha fazla detay öğrenerek bu ürünleri de tercih etmelisiniz.

Hametan Madecassol

Madecassol hametan Acnelyse çatlak tedavisi:

 • Acnelyse Krem
 • Madecassol krem
 • Hametan Krem

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

 • İlk olarak soğuk bir duş alın. Soğuk duş hücrelerin hızlı çalışmasını sağlayacaktır.
 • Belirttiğimiz üç kremi aynı oranlarda karıştırın ve günde 2 defadan fazla olmamak şartıyla çatlak oluşan bölgelere az miktarda sürün.
 • Sabırla ve düzenli kullanımlarda cilt çatlakları, hamilelik çatlaklar ve karın çatlakları iyileşme gösterecektir.

Madecassol Fito Gözenek

Cildinizin yıprandığını ve gözeneklerin belirginleştiğini düşünüyorsanız madecassol ve fito krem işinize yarayabilir. Aynı oranda madecassol ve fito karışımını yüzünüzde enfazla 3-4 saat bekleterek gözenek problemlerini giderebilirsiniz. Madecassol iyileşme sağlarken fito krem ise cildinizi nemlendirecektir. Bu karışım gece tyatmadan önce uygulanmalıdır.

Clindoxyl Jel ve Madecassol Karışımı

Sivilce izlerinin giderilmesinde madecassol ve clindoxyl jel karıitırılarak kullanılabilir. Sivilce ve izlerinde kurtulmak için en az 2 ay süre ile düzenli olarak kullanımı gerekmektedir.

 • Madecassol
 • Clindoxyl jel

Hazırlanması ve Uygulanışı:

Her iki kremi bire bir oranda karıştırarak akşam yatmadan önce cildinize uygulayarak sabahları ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Madecassol contractubex

Madecassol mu Contractubex mi sorusuna verilecek cevap; her iki krem de hücre yenileyicidir. Madecassol uygun fiyatlı ve kolay ulaşılabilir.  Contractubex krem ise daha pahalıdır. Madecassol daha hoş bir kokuya sahip ve en çok tercih edilen kremler arasındadır.

Madecassol Kreminin Faydaları

Madecassol faydaları nelerdir kısaca bahsetmek istiyorum. Ana başlıklar altında bakacak olursak; Özellikle deri onarıcı ve cilt yenileyici özelliği ilk sırada gelmektedir.

İşte Madecassol kremin faydaları;

 • Doğum sonrası ve ani kilo değişimlerinde ciltte oluşan çatlakların tedavi edilmesi.
 • Ameliyat sonrası yara izlerinin tedavi edilmesi ve iyileşme sürecinin hızlandırılması.
 • Emziren annelerin göğüş ucu çatlak ve yırtılmasının tedavi edilmesi. Göğüs ucuna sürdüğünüz madecassol krem bebeğinizi emzirmeden önce güzelce temizlenmelidir.
 • Madecassol krem ergenlik dönemi sivilcelerinin tedavisinde ve iyileşme sürecinin hızlandırılmasında etkilidir.
 • El ve ayaklarda özellikle topuk çatlaklarının tedavisinde, düzenli kullanıldığında yumuşak bir el ve ayak yapısına sahip olabilirsiniz.
 • Kuru bir cilt yapısına sahipseniz günde 1-2 defadan fazla olmamak kaydıyla kullanılması durumunda nemlendirme özelliğine sahiptir.
 • Madecassol bitkisel olması nedeniyle hem zararları az hem de hoş bir kokusu bulunmaktadır.
 • İyileşmeyen uçuklar için madecassol çok etkilidir. Bir daha uçuk çıkmasınında önüne geçmektedir.

Madecassol Cilde Faydaları

Madecassol krem ile cilt bakımı yapmaya karar verdiğinizde tam etkisini görmek için düzenli olarak en az 1 ay kullanmalısınız. Kullandığınız bir ilaç varsa mutlaka doktorunuza danışınız.

Madecassol Yüze Sürülür Mü?

Madecassol yüze sürülebilen bir krem olup hücre yenileme özelliği vardır. Madecassol krem cildi onaran ve tazeleyen etkisiyle gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Madecassol Tüylenme Yapar Mı

Madecassol kullananlar tarafından en fazla sorulanlar arasındadır. Madecassol çok fazla kullanımlarda tüylenmeye neden olabilir. Tüylenmenin en önemli nedeni ise; madecassol ve bepanthen kremin uzun süre bir arada kullanılması gelir. Bu iki karışımı uzun süre kullanmaktan kaçının.

Madecassol Yüzde Kızarıklık Yaptı 

Kızarıklık sorununun en önemli nedeni içerisinde bulunan etken maddeye karşı alerjinizin olmasıdır. Şunu unutmamak gerekir ki tüm ilaç ve kremlerin yan etkileri bulunmaktadır. Madecassol yan etkileri çoğunlukla doz aşımı kaynaklı ortaya çıkmaktadır.

Madecassol Leke Giderir Mi?

Madecassol leke giderici, cilt onarıcı bir kremdir. Hücre yenileyici maddecasool krem düzenli kullanımalarda cilt lekelerinde gözle görülür bir azalma göstermektedir.

Madecassol Sivilceler Üzerindeki Etkisi 

Madecassol ile sivilce ve sivilce izleri kısa sürede iyileşmektedir. Fakat şunu unutmamak gerekir yağlı bir yapıya sahip olduğu sivilce için uzun süre kullanmayın sivicelerde artışa neden olabilir.

Madecassol Cilt Beyazlatma 

Cilt lekelerinin azalmasında etkili olan madecassol cilt beyazlatma konusunda da etkilidir. Düzenli kullandığınızda yaklaşık bir ton açılma sağlamaktadır.

Madecassol Cilt Kararması 

Madecassol koltuk altı ve genital bölge gibi hassas bölgelerde çok etkili değildir. Fakat ağda sonrası ciltte oluşan tahrişin giderilmesinde kullanılabilir. Madecassol ve fito karışımı tıraş ve ağda sonrasında daha hızlı etki göstermektedir.

Madecassol Çatlak Tedavisi 

Ciltte oluşan çatlaklar için madecassol hametan ve bepanthol karışımı işinize yarayabilir. Bu üç kremi eşit miktarlarda karıştırarak çatlak oluşan bölgelere sürerek çatlaklardan kurtulabilirsiniz.

Madecassol Kullananlar

Madecassol kullananların yorumları genelde aşağıdaki gibidir:

Uzun süredir cilt lekelerinden bu krem sayesinde kurtuldum…

Bebeğimin pişiği Madecassol krem sayesinde geçti…

Çatlayan ve yanan dudaklarım için doktorum verdi, artık vazgeçilmez ilacım oldu…

Bebeğimi emzirirken açık çekmekten kurtuldum, keşke bu kremi daha öncelerde duysaydım…

Bizim evdeki adı  “hemen iyileştiren ilaç ” madecassol krem çocuklara birşey olduğunda hemen sürdüğüm güvenilir bir kremdir. Bence daha iyisi yok…

Bir ilaç nasıl hem çok iyi hemde çok ucuz olur anlamıyorum..

Madecassol Zararları ve Yan etkileri

 • Doz aşımı dışında bilinen pek yan etkisi yoktur.
 • Madecassol kremin yan etkileri açık yara ve kabarcıklı yanıklara sürüldüğünde tahriş görülebilir.
 • Madecassol aşırı kullanımı önerilmez.
 • Bebeklerde madecassol kullanımı kaynaklı yan etkiye rastladığınızda mutlaka doktorunuza baş vurunuz.

Sonuç

Yazımızda madecassol yüze sürülür mü, madecassol merhem nedir fiyatı konusunu işlemeye çalıştık. Expigment ve madecassol, hametan madecassol, clindoxyl jel ve madecassol karışımı ile yapılan cilt bakım kremlerinin etkilerini de yazımızda bulabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. mustafa dedi ki:

  Madecassol yanık ve yara merhemi olarak biliyordum. Meğer bir çok faydası varmış. Özellikle cilt bakımında kullanımı ilginç.

  1. ozi dedi ki:

   Madecassol krem yüzdeki lekeler içinde kullanılırmı.

 2. Aşkın dedi ki:

  Arkadaşımın alnında cam kesiği oluştu. Dikisler alindıktan sonra Madecassol krem kullandı ve kısa sürede yara iyilesti ve iz de kalmadı.

  1. Leyla dedi ki:

   Madecassol muadili hangi kremlerdir. Yazarsanız sevinirim.

   1. admin dedi ki:

    Madecassol krem için birebir eşdeğer olmasada aşağıdaki kremler hücre yenileyici olarak kullanılmaktadir.
    Hepatubex Krem
    Mademix Krem
    Expigment Krem
    Tretin Krem
    Contractubex
    Dermicyn
    Elecon Krem
    Achromin Krem
    Arap Kızı Kremi
    Aklık Kremi

 3. Gül dedi ki:

  Trafik kazası sonucu elmacık kemiģi ve burnumda ezilme kaynaklı kesikler ve morluklar oluştu. Doktorum madecassol krem kullanmamı önerdi. Yaralar kaynadıktan sonra kullanmaya basladım. Yara izlerinde belirgin bir azalma var.Kisa sure icerisinde tamamen izlerin kaybolacağını duşünuyorum. Madecassol kullananlardan biri olarak yara izleri için tavsiye ederim.