Kaş Dökülmesine Ne İyi Gelir?

43
A+
A-
Kaş Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Bu yazı kaş dökülmesine ne iyi gelir, nasıl geçer hakkında faydalı bilgiler içermektedir. Kaş dökülmesine çözüm arayanlar mevsimsel kaş dökülmesi, kaş dökülmesine sarımsak, kaş dökülmesine hangi doktor bakar, kaş dökülmesine vazelin, tiroid kaş dökülmesi,kaş dökülmesi için hangi yağ, kaş dökülmesi hangi doktora gitmek gerekir sorgulaması yapmaktadır.

Kaş dökülmesine evde çözüm için doğal ve bitkisel yöntemler merak konusudur.

Kaş Dökülmesi Nedir?

Kaşlar yüzün çerçevesi gibidir. Güzel kaşlarınızı kaybederseniz tüm görünümünüz değişebilir. Kaşları aşırı almanın kaş kaybına neden olduğu bilinen bir şeydir. Aşırı koparma kesinlikle kaşların büyümesinin azalmasına neden olabilirken, geçici veya sürekli kaş kaybına neden olabilecek çeşitli koşullar olduğunu biliyor muydunuz?

Kaş Dökülmesi Nedenleri

Kaş dökülmesi genetik, beslenme yetersizlikleri veya yanıklar gibi kazalar sonucunda ortaya çıkabilir. Menopoz ve gebelik sırasında ortaya çıkan kemoterapi veya değişen hormonlar gibi tıbbi tedaviler de kaş kaybına neden olabilir. Kaş dökülmesinin bu türü çok fark edilir çünkü kaşlar belirgin bir yüz özelliğidir. Normal kaş büyümesi yaklaşık altı ila sekiz hafta sürer. Aşırı kaş alma veya hormonal değişiklikler gibi kaş kaybı olan bazı durumlarda, kaş kılları kendiliğinden büyür. Bununla birlikte, süreyi hızlandırmak veya daha kalıcı kaş kaybı vakalarında büyümeyi teşvik etmek mümkündür.

Kaş Dökülmesinin Tedavisi

Kaş dökülmesi tedavisi çeşitli biçimlerde olabilmektedir. Kaybı durduracak bazı kaş tedavileri vardır:

 • Bir kaş inceltme işleminden sonra kaş yeniden büyümeye odaklanacaktır. Tedaviler topikal ilaçlardan cerrahiye kadar çeşitli şekillerde mevcuttur. Düşen kaşların ortak bir tedavisi rogaine tedavisidir.
 • Sıvı veya losyon formunda tedavi yöntemleri bulunur. Bazı değerlendirmeler, birkaç ayda bir tutarlı kullanımda yeni kaş çıkarmaya yardımcı olmakla birlikte, daha fazla kaş kaybını önlemenin mümkün olduğunu göstermektedir.
 • Kaş kaybını durdurmak isteyen bazı insanlar, kirpik büyümesi için bilinen tek reçeteli ilaç olan Latisse gibi bazı kıl büyümesine yardımcı olan ilaçları kullanırlar.
 • Kaş dökülmesi rahatsız edici bir durumdaysa bir tıp doktoruna başvurmakta fayda vardır. En iyi tedavi ilk önce kaybına yönelik olacaktır ve verilen herhangi bir ilaç kök tedavisine başlayacaktır.
 • Ev ilaçlarını tercih ederseniz ve kaşınızdaki kıl dökülmesinin geçici bir durum olduğunu tespit ettiyseniz, büyümeyi teşvik etmek için evde çare bulmaya çalışabilirsiniz.

Kaş Dökülmesine Ne İyi Gelir Bitkisel

Kaş dökülmesine evde çözüm için doğal ve bitkisel yöntemler şunları içerir:

 • Kaş dökülmesine Hint yağı

Hint yağı, kaşlarınızın büyümesini artırmak için en etkili çarelerden biridir. Kıl foliküllerini besleyen ve kıl büyümesini teşvik eden protein, vitaminler, yağlı asitler ve antioksidanlar içerir. Artı, kaş büyümesini engelleyen herhangi bir mikroorganizmaya karşı dirençli olması yararlıdır. Pamuklu çubuğu saf hint yağı içine batırın ve her kaşa uygulayın. 2-3 dakika parmak uçlarınızla hafifçe masaj yapın. En az 30 dakika boyunca veya gece boyunca bekletin. Ilık su ve hafif bir temizleyici ile yıkayın. İyileşme görene kadar birkaç hafta boyunca günde bir kez tekrarlayın. Herhangi bir tahrişe veya yanmaya neden olduğu takdirde yağı kullanmayı bırakın.

 • Kaş dökülmesine Hindistan cevizi yağı

Yoğun ve etkileyici kaşların tadını çıkarmak için hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Çeşitli proteinlerin yanı sıra, hindistan cevizi yağının içindeki E vitamini ve demir gibi besinler kaşları kalınlaştırır. Ayrıca kaşlarınızı koyu hale getirmenize de yardımcı olabilir. Parmak uçlarına birkaç damla sıcak hindistan cevizi yağı koyun ve kaşlarınıza uygulayın. Kan dolaşımını artırmak için nazikçe birkaç dakika masaj uygulayın. Bir gece bırakın. Ertesi sabah, ılık suyla durulayın. Kaşlarınızın kalınlıklarındaki değişiklikleri fark etmek için bunu günlük olarak 1-2 ay yapın.

 • Kaş dökülmesine Vazelin

Vazelin, kaşlarınızı kalın ve gür yapmak için etkilidir. Kaş kıllarınızın düz ve sıkı kalması için onları çok iyi nemlendirir ve beslemeye yardımcı olur. Kaşlarınıza günde 3-4 kez küçük bir parça aloe vera jeli uygulayın. Yaklaşık 3 ay içinde olumlu sonuçlar alırsınız.

 • Kaş dökülmesine Soğan suyu

Yeni kaş kıllarının büyümesini teşvik etmek için kaşlarınıza taze soğan suyu uygulayın. Soğanların dolaşımı arttıran yüksek kükürt miktarı vardır. Bunlarda kaşların çıkmasını destekler. Soğan suyu uygulayın ve bir saat bekletin, sonra su ile yıkayın.

 • Vitamin D ve B

Bu yöntem hem iç organlarınızı ve fiziksel görünümünüzü etkilediğinden önemlidir. Kıl büyümesini arttırmak için B ve D vitamini bakımından zengin gıdaları tüketin. Maskara ve göz kalemi gibi kimyasal bazlı ürünlerin zararlı etkileri ile mücadele edebilecek güçlü kirpiklerin ve kaşların artmasına yardımcı olacaktır.

 • Yumurta sarısı

Proteinle dolu olan yumurta sarısı kaş kıllarınızın hızla büyümesine yardımcı olabilir. Bir yumurta kırın ve sarısını beyaz bölümden ayırın. Şimdi, sarıyı bir kapta çırpın ve doğrudan kaşlara uygulayın. 1 saat sonra, ılık suyla durulayın.

 • Limon kabuğu ve hindistancevizi yağı

Bir limonunun kabuğunu dilimleyin. Bir cam şişeye 3 çorba kaşığı saf hindistancevizi yağı dökün. Dilimlenmiş limon kabuklarını da yağa ekleyin. Şimdi, şişeyi kapağı ile kapatın ve en az 14 gün boyunca serin, karanlık bir yerde bekletin. Bu karışımı pamuklu bir top yardımıyla kaşlara uygulanmalıdır. Yatmadan önce her gece yapın ve ertesi sabah yıkayın.

 • Susam yağı, limon suyu, biberiye yağı

Kaşlarınızın büyümesini hızlandırmak için evinizde kolayca doğal bir karışım hazırlayabilirsiniz. Yaklaşık 2 çorba kaşığı susam yağı, (1/2) çorba kaşığı taze sıkılmış limon suyu ve 5 ila 6 damla biberiye esans yağı yeterlidir. Malzemeleri iyice karıştırın ve kaşlarınıza temiz bir pamuklu top ile uygulayın. Her gün iki kez yapın ve kuruduktan sonra yıkayın.

 • Badem sütü

Biraz taze badem sütünü kaş kıllarınıza uygulamak da yardımcı olacaktır. Sütteki vitaminler ve besinler kaşlarınızın kıllarını besleyecek ve büyümeyi artıracaktır. Her gün olmak üzere birkaç hafta boyunca uygulayın ve sonrasında farkı görmeye başlayacaksınız.

 • Kaş dökülmesine Zeytinyağı

Eğer alopesi ve kaş kaybı çekiyorsanız, zeytinyağı kaşlarınızı geri getirmeye yardımcı olabilir. Araştırmalar zeytinyağının kıl dökülmesine neden olan DHT hormonunun neden olduğu iltihabı azalttığını göstermiştir. Kaş alanını ılık suyla temizleyin. Fazla dökülmüş kaşlara biraz zeytinyağı uygulamak için pamuklu çubuk kullanın. Yağı 5 dakika boyunca deriye masaj yapın. Bir gece bırakın. Sabahları ılık su ile temizleyin.

 • Süt

Protein ve esansiyel yağ eksikliği kaş dökülmesine neden olabilir. Süt, kazein ve peynir altı suyu olarak bilinen iki hayati protein içerir. Bu ikisi, sağlıklı kılların gelişimini tetikler ve uyarır. Kazein, saç foliküllerini uyarmaya yardımcı olan glutamin içeriyor. Öte yandan, peynir altı suyu, kaşları güçlendirip dökülmeyi önleyecektir. Bir bardağa biraz süt koyun. Sadece süt kullanın. Süt içine pamuk topu batırın. Seyrek olan kaşlarınızı veya bölgeyi sütle hafifçe ovun. Kuruması için 15 dakika bekleyin. Ilık suyla nazikçe durulayın.

 • Limon

Limon, kıl büyümesinde çeşitli avantajlara sahiptir. Taze limon suları birçok sağlık faydasına sahiptir. Sağlık yararlarının yanı sıra, limon güzelliği arttırmak için de yararlı olabilir. Limonun kullanımı oldukça kolaydır. Bir dilim kesip kaşlarınıza ovun. Bu, kaşlarınızı harika bir şekilde büyütmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca meyve suyu elde etmek için limon sıkabilirsiniz. Kaşlarınıza limon suyu uygulayabilir ve hafifçe ovabilirsiniz.

 • Diyet

Besleyici ve sağlıklı gıdalar saçları ve kaşları yeniden büyütmek için mükemmel bir çözümdür. Sağlıklı proteinleri, yiyeceklerinizde gerekli tüm vitamin ve minerallerle (çinko, demir, bakır ve kalsiyum gibi) birlikte deneyin.

Kaşların çoğalmasına yardımcı olan bazı sağlıklı besleyici gıdalar şunlardır:

 • Avokado, ceviz ve zeytinyağı gibi Omega 3 yağ asitleri içeren fıstık veya meyveler.
 • Tatlı patates, havuç ve mangolar gibi A vitaminden zengin meyve ve sebzeler.
 • İnce ve yağsız et, somon ve diğer balık türleri gibi demir içeren yiyecekler.
 • Yeşil yapraklı sebzeler, ıspanak ve lahana gibi hücrelerin yenilenmesine ve büyümesine yardımcı olan folatı sağlarlar. 

Sonuç

Bu yazı kaş dökülmesine ne iyi gelir, nasıl geçer hakkında faydalı bilgiler içermektedir. Kaş dökülmesine çözüm arayanlar mevsimsel kaş dökülmesi, kaş dökülmesine sarımsak, kaş dökülmesine hangi doktor bakar, kaş dökülmesine vazelin, tiroid kaş dökülmesi,kaş dökülmesi için hangi yağ, kaş dökülmesi hangi doktora gitmek gerekir sorgulaması yapmaktadır.

Kaş dökülmesine evde çözüm için doğal ve bitkisel yöntemler merak konusudur.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.