İncir Çekirdeği Yağı Faydaları

A+
A-
İncir Çekirdeği Yağı Faydaları

İncir çekirdeği yağının faydaları ve zararları nelerdir yazımızın içeriğinde bulacağınız başlıklar şu şekildedir. Öncelikle incir çekirdeği yağı nedir, incir çekirdeği yağı nasıl kullanılır ve ne işe yarar detaylı olarak inceleyeceğiz. İncir çekirdeği yağının cilde faydalarıincir çekirdeği yağının saça faydaları yazımız içerisinde yer almaktadır. İncir çekirdeği yağı yağı kullananlar genellikle, incir çekirdeği yağı nelere iyi gelir, incir çekirdeği yağı zayıflatırmı, incir çekirdeği yağı ciltte nasıl kullanılır konusunu dile getirmekteler.

İncir çekirdeği yağının yağının faydaları ve zararları konusuna geçmeden incir çekirdeği yağı nedir nasıl kullanılır kısaca bahsedelim.

İncir Çekirdeği Yağı Nedir?

İncir çekirdeği yağı incir çekirdeğinden elde edilir. İncir çekirdeği içerisinde bulunan Omega 3 sayesinde oldukça faydalıdır. İncir çekirdeği yağı ise D vitamini içerdiğinden dolayı birçok problem ve rahatsızlıkta etkili faydası görülmektedir. İncir çekirdeği ile yapılan laboratuvar araştırmalarında incir çekirdeğinin yağında %40 Omega 3, %30 Omega 6, %17 Omega 9 içerdiği görülmüştür.

İncir Çekirdeği Yağı Ne İşe Yarar

İncir çekirdeği yağı özellikle cilt ve saç bakımında kullanılan bitkisel bir yağdır. Sivilce, göz altı morlukları, uçuk gibi cilt problemlerinin çözümü, Zayıf ve cılız saçların canlı ve parlak bir görünüm almasına yardımcı olmaktadır. Özellikle hamilelikte oluşan cilt çatlaklarının iyileşme sürecini hızlandırır.

İncir Çekirdeği Yağının Faydaları Nelerdir

 • Sarkık göğüslere çözüm

Kadınların ileri ki yaşlarında kâbusu haline dönen sarkık göğüslerin düzelmesinde mucizevi yardımcıdır. Göğüslerin sıkılaşması ve toparlanmasında etkiye sahiptir.

 • Zayıf ve cılız saçlara çözüm

Cansız, dökülen, zayıf saçların tedavisinde çok etkisi vardır. Saçları canlı ve parlak gösterir ve dökülmesini önler. Günümüzde bitkisel şampuanlar arasında incir çekirdeği yağlışampuanlar da bulunmakta ve aktarlardan kolayca temin edilmektedir.

 • Dudak çatlamasına çözüm

Dudak çatlamalarına, topuk ve el çatlaklarına uygulandığında çok faydası görülmektedir.

 • Sivilceye çözüm

Genç kızların çilesi olan sivilcelerden kurtulmada etkili bir yağdır. Çok kısa süre içerisinde sonuç alınmasa da sivilce izlerine çok iyi geldiği gibi sivilce izlerinin oluşmasını önleyici etkiye sahiptir.

 • Uçuğa çözüm

Uçuk ve isilik içinde kullanıldığında büyük miktarda düzelme görülecektir.

 • Göz altı morlukları

Göz altlarında ki morluk, göz altı halkaları ve siyah noktalara karşı düzeltici etkiye sahip mucizevi bir yağdır.

 • Cilt çatlaklarına çözüm

Vücutta ki kilo alıp vermeye bağlı olarak oluşan genellikle hamilelikten sonraki kadınlarda ve genç kızlarda meydana gelen çatlakların tedavisinde de düzenli olarak kullanıldığında verimli sonuçlar alınacak bir meyve yağıdır.

İncir Çekirdeği Yağının Diğer Faydaları

 • Cinsel istek ve arzuyu artırıcı etkiye sahiptir.
 • Hazımsızlığa çok iyi gelir.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirici yapıdadır.

İncir Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılmalı

 • İncir çekirdeği yağı saç için kullanımı

Saçlar için incir çekirdeği yağı saç diplerine iyice yedirilir ve sarılır. Bir süre bekletin daha sonra saçlarınızı açın ve ılık suyla durulayın. Sağlıklı saçlar için bu işlemi haftada 2-3 defa tekrarlamanız önerilir.

 • İncir çekirdeği yağı sivilce için kullanımı

Ergenlik dönemi sivilceleri her zaman can sıkıcı olmuştur. İncir çekirdeği yağı sadece sivilce için değil siyah noktalarda için de etkilidir.

İncir çekirdeği yağı sivilceler için nasıl kullanılır: Günde 3 defa olcak şekilde sivilceli bölgeye sürülür. Kısa zamanda etkisini, gösterecektir..

İncir Çekirdeği Yağının Zararları

Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi incir çekirdeği yağı da fazla kullanıldığında zararı görülebilir. Yan etkisi yok denilecek türden bir meyve yağıdır.

Tavsiyeler

 • İncir çekirdeği yağı İbrahim Saraçoğlu

Saraçoğlu bu yağ hakkında çeşitli çalışmalarda bulşunmuş, ciltte ve saçta kullanımı hakkında tavsiyelerde bulunmuştur. İncir çekirdeği yağı ve kremi kullanımını önermektedir.

 • İncir çekirdeği yağı alzheimer

İçerdiği zengin omega 3 sayesinde zihni güçlendirir ve alzheimer’a yakalanma riskini azaltır.

 • İncir çekirdeği yağı parkinson

İçtiğinizde omega 3 ve zengin E vitamini parkinson hastalığına karşı sizleri koruru.

 • İncir çekirdeği yağı kanser

Güçlü anti oksidan içeriği sayesinde kanserli hücrelerde azalmayı sağlar.

 • İncir çekirdeği yağı kremi

İncir çekirdeği yağı kremi genellikle sivilce, siyah noktaları yok etmek, göz altı morlukları ve cilt çatlakları gibi sorunların bertaraf kullanılmaktadır.

 • İncir çekirdeği yağı zayıflatırmı

Cilt problemlerinde etkili olan incir çekirdeği yağının zayıflatma özelliğine dair kesin bilgi mevcut değildir.

Sonuç

İncir çekirdeği yağının faydaları ve zararları nelerdir yazımızın içeriğinde yer almıştır. Öncelikle incir çekirdeği yağı nedir, incir çekirdeği yağı nasıl kullanılır ve ne işe yarar detaylı olarak inceledik. İncir çekirdeği yağının cilde faydalarıincir çekirdeği yağının saça faydaları yazımız içerisinde yer almıştır. İncir çekirdeği yağı yağı kullananların genellikle, incir çekirdeği yağı nelere iyi gelir,incir çekirdeği yağı zayıflatırmı, incir çekirdeği yağı ciltte nasıl kullanılır sorularına yanıt vermeye çalıştık.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Leman dedi ki:

  İncir cekirdeği yağı otizme iyi gelir mi. Birde incir çekirdeği yağı nasıl kullanılmalı.