İmex Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

14.05.2019
1.401
İmex Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

İmex krem hakkında merak ettiklerinizi yazımızın içeriğinde bulabilirsiniz. İmex kem nedir, ne işe yarar ve faydaları nelerdir sizler için derledik. İmex krem hakkında tüm sorular yazımızda…

İmex Krem Nedir?

İmex krem nedir?,  Nasıl kullanılır?,  İmex krem sivilcelere iyi gelir mi? , imex krem’in cilde faydaları nelerdir?, imex krem nasıl kullanılır? , imex kremin yan etkileri var mı? varsa nerlerdir? Bu tarz sorular imex krem kullanmak isteyen ya da imex kremin mucizeleri duyup merak edenlerin sık sık sorduğu sorulardandır.

İmex kreme aynı zamanda imex merhem de denilmektedir. İmex krem genellikle cilt doktorlarının ya da internet ve sosyal medya platformunda sıkça rastlanan bir merhem, kremdir. İmex krem genellikle izler ve sivilceler için kullanılmaktadır. Ancak imex kremi siyah noktalardan kurtulmak için de kullananlar vardır. İmex krem sayesinde kişi kısa bir dönem içerisinde sivilce izlerinden ya da vücudunda bulunan diğer rahatsız edici izlerden kısa zamanda kurtulabiltedir. İmex krem fiyatını merak edenler için imex krem fiyatı tam olarak net bir bilgi veremiyor olma durumumuzun yanı sıra eczanelerde satılan imex krem çok pahalı olmamaktadır orta gelirli insanların kolay bir şekilde alabileceği normal krem fiyatları gibidir.

İmex Krem Ne İşe Yarar?

İmex krem sivilce izleri için doktora gittiğinizde çoğu doktorun verdiği ilk krem ismidir. İmex krem yapısal olarak bb krem ve fondöten gibi bir yapıya sahiptir. Ancak biraz daha yağlı bir kıvamı ve yapısı vardır. İmex krem kullananlara verilen doktor  tavsiyelerinden biri de imex kremin gece kullanılması gerektiği ve gece kremi oluşudur.  İmex krem genellikle gece kullanılmaktadır.  Yapısı fondöten ve bb kreme benzediği için cildinizde ki kusurları ve izleri bb veya fondöten kullanmadan imex kremle tedavi olurken bile kullandığınızda izleri kapatmış olacaksınız.

İmex krem tedavi süreci boyunca da izlerinizi bb krem veya fondöten gibi kolaylıkla kapattığı için imex kremin kusurları örten izlerin düşmanı olarak da tanımlayabiliriz. İmex krem sivilcelerin kökünü kurutmak da çok etkili olduğu için imex krem sivilce tedavilerinde kullanılmaktadır. İmex krem sivilce tedavilerini aksatmadan bir ay boyunca devam eden kişiler imex krem kullananlar tarafından kremin bir ay sonra işe yaradığını ve etkisini gösterdiğini dile getirmiştir. 

İmex Krem Nasıl Kullanılır?

İmex krem sivilce tedavilerin de kullanılan bir ilaçtır. Ancak imex krem kullanacaksanız herhangi bir alerjinizin olup olmadığına dikkat  etmelisiniz. İmex krem alerjisi olan insanlar da ters bir tepki verebilmektedir.  İmex kremi kullanmadan önce cildinizi temizlemeniz gerekmektedir. Cilt temizleyici jel ya da alkol içermeyen sabunları kullanarak cildinizi temizleyip ardından cildinize temas ettirmelisiniz. Ancak temas ederken de cildinizin hassas kısımlarından uzak tutmaya dikkat etmelisiniz göz altı , dudak kenarlarına dikkat etmelisiniz bu bölgeler hassas bölgeler olduğu için cildi tahriş edebilmektedir. Bu kremi kullanırken cildinize hasar vermemelisiniz. Sert sabunlar ve sert kremlerden uzak durmanızı tavsiye ederiz. 

 • İmex krem kullanırken yüzünüze tüy dökücü krem kullanmamalısınız.
 • Aynı zamanda gebe olma durumunuz varsa ya da gebe yani hamileyseniz imex kremi kullanmadan önce bir uzamana ya da cilt doktoruna sormanız gerekli olmaktadır. 
 • imex krem uygulama şekliniz şu şekilde olmalıdır.
 • İlacı yani imex kremi uygulayacağız bölgeyi ılık  ya da sıcak su ve sabunlu su ile temizleyip, kurulamalısınız.
 • Az bir miktar imex kremi tedavi edilecek bölgeye ince bir tabaka halinde sürünüz ve hafif hareketlerle masaj yaparak cilde yediriniz.
 • Günde 1-3 kez uygulayabilirsiniz.
 • Ancak gündüz kullanmamaya dikkat etmelisiniz.  

İmex Kremin Yan Etkileri ve Zararları

İmex krem kullananların karşılaştığı yan etkilerden biri karın ağrısı olarak bilinmektedir. İmex kremin bir diğer yan etkisi de nefes almada güçlük çekebileceğiniz ve sıkıntı yaratabilecek durumlardır. İmex krem kullanırken bir doktora danışmak isterseniz sizin için çok daha iyi olacaktır.

İmex Krem Fiyatı

İmex krem eczane fiyatı 2020 28.32 Tl ile satılmaktadır. Doktor tavsiyesi ile kullanınız. Murlaka prospektüsü okuyunuz.

İmex Krem Kullananlar

İmex krem kullananlar farklı yorumlarını sosyal medyada sıklıkla paylaşmaktadır. Biz burada en çok merak edilen sorulara yer vermek istiyoruz.

Imex Krem Ne İçin Kullanılır?

Imex sivilce kremi özellikle ergenlik döneminde sivilce problemi yaşayanların sivilce tedavisi amacıyla kullandıkları bir ilaçtır.

Imex Sivilce Kremi Ne Kadar  Sürülmeli?

Imex krem fondöten formunda olduğu için sorunlu bölgeye az miktarda fakat geniş bir alana hafif masaj yaparak uygulanmalıdır.

Imex Sivilce Kremi Nereye Sürülür?

Imex krem deri üzerine yüzeysel sürmek için geliştirilmiştir. Sivilce ve akne sorunuyla mücadeleyi amaçlar. Bu sebeple yüzünüzde, sırtınızda yada vücudunuzun herhangi bir yerinde sivilceler üzerine sürebilirsiniz.

Imex Krem Kaç Günde Geçirir?

Imex krem ile sivilce tedavisine başladıktan sonra düzenli kullanımda yaklaşık olarak 1 ay sonra kesin sonuç almanız mümkün.

Imex Krem Kaşıntı ve Kızarıklık

Imex krem olası yan etkileri arasında yer alan kızarıklık ve kaşıntı sorunu yaşadığınızda mutlaka eczacınıza yada doktorunuza başvurmalısınız.

Imex Krem Kortizonlu mu?

Imex sivilce kremi deri üzerine uygulanan antibiyotik sınıfında tıbbı bir ilaçtır.

Imex Krem Yüzde Kaç Saat Kalmalı?

Imex sivilce kremi yüzde ne kadar kalmalı; bu ilacı gece yatmadan önce sürdüğünüz takdirde sabaha kadar yüzünüzde kalmasında bir sakınca yok. Sabah kalktıktan sonra cildinizi temizleyip kurulayabilirsiniz.

Imex Krem Kaç Yaşında Kullanılır?

Ergenlik çağına girmiş ve yoğun sivilce problemi yaşayanların doktora danışarak ve doktorun direktiflerine uyarak kullanmalarında bir sakınca yoktur.

Imex Krem Gebelik Ve Emzirme Döneminde Kullanımı

Imex krem gebelik döneminde kullanımı önerilmemektedir. Emzirme döneminde ise, yapılan bilimsel araştırma olmadığından mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Imex Sivilce Kremi 2018 Fiyatı Ne Kadar?

Imex krem fiyatı  28.32 tl

Imex sivilce kremini aile hekiminize reçete ettirebilirsiniz. SGK tarafından ödenmektedir.

Imex Sivilce Kremi Muadili

 • Acnedur 20 gr merhem
 • Noacne % 3  20 gr merhem
 • Tetra 250 mg 16 kapsül

Kaynaklar

 • İmex kremi aile hekimi yazabilir mı
 • İmex krem kullanan arkadaşlar
 • İmex krem Kadınlar Kulübü
 • İmex krem üzerine makyaj yapılır mi
 • İmex sabun
 • İmex seffaf
 • İmex kremi aile hekimi yazabilir mı
 • İmex krem rengi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

madeleb krem