Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları

22.05.2020
1.069
Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları

Hindistan cevizi yağının faydaları nelerdir? Hindistan cevizi yağı ilk olarak kullanılmaya başladığı bölgelerden biri olan saçlarda mükemmel sonuçlar ortaya çıkardığı bilinmektedir. Saçlarda canlılık, hacim ve parlaklık gibi faydaları olan Hindistan ceviz yağının saça tüm faydalarını öğrenmek için aşağıda yer alan yazımızı inceleyebilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

 • Çatallaşmış saç uçlarının sertleşmiş görüntüsünü onaran Hindistan cevizi yağı saçlarınızın yumuşamasını sağlar.
 • Saçların doğal şekilde parlamasını sağlayarak uzun süre devam eden etkisi ile bakımlı saçlar yaratır.
 • Hacimli ve dolgun saçlar için sık sık kullanılması gerekilen hindistan cevizi yağı saç tellerini kökten uca kadar onarır.
 • Saç diplerinin rahat nefes almasını sağlar. Saç köklerinin temizlenmesi ve mikroplardan arınmasını kolaylaştırdığı için saçlar daha hızlı uzar.
 • Saç dökülmelerini büyük oranda engelleyen hindistan cevizi yağı kürler halinde uygulanabilir.
 • Koparak dökülen saçlara karşı etkili doğal bir bakım ürünüdür. Saç tellerini güçlendirir.
 • Saç derisinde meydana gelen kepeklerin oluşmasını engeller. Kepekleri kısa sürede gideren özelliği ile saç ve saç derisi dostudur.
 • Kullanıldığı süre içinde kuruyan saç diplerine gerekli yağ miktarını sağlar. Saç derisi kuruluğundan meydana gelen mantar gibi rahatsızlıkların çıkmasını engeller ve gerekli nemi saç derisine de aktarır.
 • Saçların mat görüntüsünü ortadan kaldırır. Matlaşmış ve rengi solmuş saç tellerinin her birine tek tek bakım yapar.
 • aç köklerinin harekete geçiren yapısı saçları hızlı uzatırken çıkan saç tellerinin daha güçlü ve kopmaya dayanıklı olmalarını sağlar.

Hindistan Cevizi Yağı İle Saç Bakımı

Hindistan cevizi yağı ile yapılan saç bakımı diğer yağlara oranla çok daha etkilidir. Saçlara daha iyi işlediğinden anında etki sağlar ve mükemmel bir şekilde bakım yapar. Hindistan cevizi yağının kokusuna da bayılacaksınız.

Aktarlarda ve marketlerde kolaylıkla temin edebileceğiniz Hindistan cevizi yağı saç bakımı için kullanıldığında Kuruluk, kabarma ve elektriklenme sorunlarından sizi kurtarır.

Saçlara Nem Veren Hindistan Cevizi Yağı Maskesi

 • 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

Nemsiz ve kuru saçlara sahipseniz Hindistan cevizi yağı tam bir nem kaynağı. Saçlarınıza nem maskesi uygulamak için bir kaşık Hindistan cevizi yağını parmaklarınızın yardımıyla saçlarınıza uygulayın. Saçlarınızı daha sonra geniş dişli bir tarakla tarayıp sıkmadan toparlayın. Geceden bu şekilde yatıp sabaha kadar bekletip sabah ılık su ile yıkayın. Özellikle kuru saçlara sahip bayanlar uyguladığında yoğun bir nemlendirme sağlar ve saçları parlatır.

Kabarık Saçlara Hindistan Cevizi Yağı

 • Yarım çay kaşığı Hindistan cevizi yağı
 • Yarım çay kaşığı su

Kabaran ve kolay taranmayan saçlar için Hindistan cevizi yağını su ile inceltin ve parmaklarınızın yardımıyla saçlarınıza uygulayarak saçlarınızın kabarmasını önleyebilirsiniz. Ayrıca Saç bakımı yapan bu tarif saçların elektriklenmesini de önlüyor.

Hindistan Cevizi Yağı İle Dümdüz Saçlar

Düzleştirici etkiye sahip olan Hindistan cevizi yağını banyo sonrası birkaç damla saçlarınıza yedirdiğiniz de dümdüz ve yumuşak saçlara sahip olursunuz.Banyodan sonra saça uygulanan bir kaç damla Hindistan cevizi yağı tüm gün boyunca saçların bozulmadan düz kalmasını sağlar.

Hindistan Cevizi Yağı İle Yapılan Saç Maskesi Tarifi

 • 1 adet yumurta
 • 5 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı

Yumurta bir kaseye kırıldıktan sonra içine hindistan cevizi yağı ilave edilir. Karıştırdıktan sonra önce saç diplerine daha sonra saç tellerine yedirilir. Yarım saat bu şekilde bekletildikten sonra ılık su ile yıkanır ve durulanır. Haftada bir kere uygulanır. Yıpranmış saçlar için kullanılan bir maske türüdür.

DikkatHindistan cevizi yağı bazı kişilerde alerji yapabilir. Kızarıklık ve kaşıntı durumunda kullanılması kesinlikle yasaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.