Eumovate Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

15.05.2019
1.431
Eumovate Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Eumovate krem kullananlar özellikle egzama hastalığı ve birçok cilt problemi ile deri hastalıklarının tedavisinde başarılıdır. Benzeri hastalıklarınıza çare arıyorsanız, Eumovate krem nedir?Eumovate krem ne işe yarar?Eumovate krem nasıl kullanılır?Eumovate krem yan etkileri nelerdir? benzeri soruların cevapları yazımızda yer almaktadır.

Eumovate Krem Nedir?

Eumovate krem , içerisinde yüzde 0.05 miktarı kadar bir oranla klobetazon ve büritat içeren bir kremdir. Bu iki madde haricinde içerisinde liseril monostearat, Balmumu, Setostearil alkol, Dimetikon, Gliserol, Klorokrezol, Sodyum sitrat, Sitrik asit monohidrat, Saf su,  bulunduran eumouate krem talimatlarını okumadan kullanmamanız gereken bir kremdir. Eumovate krem doktorunuz ya da eczaneniz tarafından tavsiye edilmiyorsa kullanmadan önce sorup soruşturmanız ve eumovate krem ne işe yarar ? , nedir? Yan etkileri nelerdir? Gibi soruların cevaplarını iyice okuyup ona göre bir yol izlemelisiniz. 

Eumovate krem , iltihap gireci krem olarak bilinmektedir. Yani eğer vücudun da bölgesel bir iltihap varsa bu kremi kullanmanız , doktorunuz ve çevrenizde ki insanlar tarafından tavsiye edilebilir. Çünkü eumovate krem iltihap giderici olarak oldukça etkili ve işe yaran bir kremdir. Eumovate krem fiyatı , tam olarak kesin bir cevap verememekteyiz ancak eumovate krem fiyatını öğrenmek ve satın almak istiyorsanız eczanelerden eumovate krem fiyatı nedir? Diye sorarak öğrenebilirsiniz. Eumovate kremi bebeklerde kullanılır mı ya da eumovate kremi kaç yaş araığında ve eumovate kremi vücudumuzda hangi bölgelere uygulamamız gerekir gibi ciddi soruları tıbbi bilgisi olan birine sormanız ve bir doktor ya da eczacıdan yardım almanız önemle tavsiye edilmektedir.

Eumovate Krem Ne İşe Yarar?

  • Eumovate krem yani bir diğer ismiyle iltihap giderici krem olarak bilinen bu krem bir çok hastalığa ve yaraya , vücutta bulunan iltihaplara iyi gelmektedir.
  • Eumovate krem alerji gibi olan ve rahatsızlık veren hastalık olan egzama için de kullanılmaktadır.
  • Fotodermti de , yani güneş ışınları yüzünden vücudumuzda ense, yüz ve ellerde güneş ışığına maruz kalındığı için oluşan döküntülere de iyi gelmektedir. İşitme kanadının dış bölümlerinde oluşan iltihaplanmalar için de eumovate krem kullanılmaktadır.
  • Eumovaten pirimer irritan yani birincil dereceden iltihap oluşturan durumlarda da kullanılmakta ve eumovate krem bu rahatsızlıklara oldukça etkili ve iyi gelmektedir.
  • Bazı kişilerin yağlı bir tene sahip olması bazen kötü sonuçlara sebep olabiliyor , bunlardan birisi de seboraik dermotit adına sahip deri iltihabıdır.
  • Eumovate krem deri de oluşan neredeyse tüm iltihaplanmalara iyi gelmekte ve kişi sağlığını olumlu yönde etkilemektedir. 

Eumvate Krem Nasıl Kullanılır?

Eumovate krem , yirmi beş gram ve elli gram  tüplerde bulunan homojen  yani eşit dağılmış bir kremdir. Eumovate krem beyaz renge sahip ve cilde sürüp , uyguladıktan sonra su ile yıkanıp temizlenebilen bir kremdir. Eumovate krem eczanelerden temin ettikten sonra evde kendi başınıza kolayca uygulayabileceğiniz bir krem olmanın yanı sıra uygulaması basittir.

Eumovate Krem Yan Etkileri

Eumovate krem iltihaplar için oldukça iyi gelen krem olmanın yanı sıra bazı yan etkileri de bulunmaktadır. Ancak yan etkilerini anlatmadan önce şunları söylemekte fayda var.

  • Eumovate krem kullanacaksanız ve yaşınız 12 den küçükçe kremi bir haftadan fazla kullanmaktan kaçınmalısınız , eğer hamileyseniz ve iltihaplanmanız varsa ve eumovate kremi kullanmak istiyorsanız bir doktordan onay almadan kullanmanız tavsiye edilmemektedir.
  • Eğer sivilce probleminiz varsa ya da sivilceleriniz için herhangi bir tedavi alıyorsanız eumovate kremi kullanmamanız ya da eumovate krem hakkında bilgi edinip bir doktordan destek almanız tavsiye edilmektedir.
  • Eğer alerjiniz varsa eumovate krem cildinize iyi gelemeyip en belirgin olan yan etkisi kaşıntı ve kızarıklığa sebep olabilir.

En sık görülen yan etkileri kaşıntı, ağrı ve kızarıklık olmanın yanı sıra başka yan etkileri de vardır ve eumovate kremi kullanmadan önce doktor ile görüşmeniz şiddetle tavsiye edilmektedir. 

Eumovate kremin çok sık olmasa da nadiren görülen bir diğer yan etkisi de fırsatçı enfeksiyonlara karşın aşırı duyarlılık altta yatan hastalık  yani aile genleri ile aktarılan hastalık belirtilerinin alevlenmesi  ve açığa çıkması , uygulama yerinde yani iltihaplanan bölgede  yanma, tahriş ya da kaşınma gibi sorunlar deri renginde değişiklik ve tuhaflık hissetme  deride incelme  ya da kabuklanma kilo artışı ve şişmanlık, yüzde yuvarlaklaşma çocuklarda ağırlık artışı ve gelişme geriliği deride yanma hissi ve döküntü , kızarıklık gibi problemler de eumovate krem kullanırken karşılaşabileceğiniz yan etkilerdendir. 

Eumovate Krem Fiyatı

Eumovate krem ne kadar?  kremin 2018 yılı fiyatı  13.47 ‘ dir.

Reçete ile satılır.

Eumovate Krem Muadili

Eumovate Merhem 50 gr. eşdeğeridir.

Eumovate Kullananlar

Eumovate kullananlar sosyal medyada krem hakkında çeşitli yotumlarda ulunmaktadır. Biz sizlere en fazla sorulan sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

Eumovate Krem Hamilelikte Kullanımı

Eumovate krem gebelikte kullanımı uygun değildir. Eumovate krem kullanırken hamile olduğunuzu öğrenmeniz durumunda mutlaka doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Emziren Annelerin Eumovate Krem Kullanması

Emzirme döneminde eumovate krem doktora danışmadan kullanılmamalıdır. İçerisinde bulunan maddelerin anne sütüne geçme ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır.

Çocuklarda ve Bebeklerde Eumovate Krem Kullanımı

12 yaş altı çocuklar için eumovate krem kullanımı uygun değildir. Eğer eumovate krem size doktor tarafından reçete edildi ise çocuk ve bebeklerde en fazla 7 gün kullanılabilir.

Eumovate Krem Kaç Gün Kullanılmalı?

Eumovate krem kullanılmaya başlandıktan sonra en fazla 4 hafta kullanılmalıdır. Daha uzun süre kullanmaktan kaçınmalısınız. Tedavi süresince eğer iyileşme sağlanmazsa doktorunuza başvurunuz.

Eumovate Krem Kortizonlu mu?

Eumovate krem kortizon içermektedir. Uzun süre kullanmaktan kaçınınız.

Eumovate Krem Vajinaya Sürülür mü?

Hekim tarafından kaşıntı sorununun nedenine teşhis konulmadan vajinaya kullanılmamalıdır.

Eumovate Krem Sivilce İçin Kullanımı

İltihaplı yada iltihapsız sivilce problemi yaşıyorsanız eumovate krem kullanmamanız yerinde olacaktır.

Eumovate Krem Bebeklerde Kullanılır mı?

Bebeklerde kullanım süresi en fazla 7 gündür. Kesinlikle geniş yüzeylerde ve uzun süre kullanılmamalıdır.

Eumovate Krem Prospektüs

Her ilaçta olduğu gibi eumovate krem de size doktor tarafından reçete edildiğinde mutlaka ilacın prospektüs bilgilerini detaylı şekilde incelemelisiniz. En doğru ve güncel bilgilere ulaşabileceğiniz prospektüs bilgileri krem hakkında detaylı bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacaktır.

Eumovate Krem Kullananlar

Eumovate krem kullananlar krem hakkında yaptıkları yorumlarda mantar ve kaşıntı sorununa iyi geldiğinden bahsetmişlerdir. Eumovate krem kortizon içeren bir krem olduğundan doktor tavsiyesi ile kullanılmalı ve uzun süre geniş yüzeylerde kullanımdan kaçınılmalıdır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

madeleb krem