Coresatin Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

A+
A-
Coresatin Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?
68 / 100 SEO Score

Coresatin Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nerelerde ve Nasıl Kullanılır? Pek çok deri hastalığının tedavisinde doktorlar tarafından reçete edilebilen Coresatin Krem, deriye hızlıca nüfus eden, cilt hücrelerinin hızlıca yenilenmesine olanak tanıyan, son derece etkili bir ilaç olma özelliği taşıyor.

Egzama, sedef, ameliyat sonrası ciltte oluşan yaralar başta olmak üzere önemli cilt sorunlarını iyileştiren Coresatin kremin pek çok farklı çeşidi bulunuyor.

Cilt lekelerini başarılı bir şekilde gideren Coresatin krem, ciltteki sivilce ve akne izlerini de yok ediyor.

Bu yazımızda kısaca Coresatin krem nedir? Coresatin krem ne işe yarar? sorularını yanıtlamaya, bu kreme dair merak edilen soruları cevaplandırmaya çalışacağız.

Coresatin Krem Nedir?

Bayanlar tarafından oldukça rağbet gören Coresatin kremin etkin maddeleri arasında E vitamini, aloe vera, allantoin, üre, B6 yer alıyor.

Cilt bakım uzmanlarının da daha sorunsuz ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak isteyen kişilere önerdiği bu krem, doğal bir peeling etkisi gösterip, cildi ölü hücrelerden arındırıyor. Böylelikle yeni ve sağlıklı cilt hücrelerinin oluşumunu da teşvik ediyor.

Cilt tahrişlerini gideren Coresatin krem, ciltteki yaraları, yara izlerini, yanıkları iyileştiriyor.

Bu mucizevi krem; aynı zamanda ameliyat sonrası yaralara, yatak yaralarına, deri hasarlarına da oldukça iyi geliyor.

Coresatin Krem Ne İşe Yarar?

12 farklı renk seçeneği ile satışa sunulan ürün; deri sorunlarını etkili bir şekilde tedavi ediyor. Örneğin mavi renkli olan Coresatin krem, kuru ciltlerde sıklıkla rastlanan deri pullanmasına ve cilt döküntülerine oldukça iyi geliyor.

Sivilce, akne, sedef, egzama gibi deri rahatsızlıklarının tedavisi amacıyla doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilen bu kremleri aynı zamanda reçetesiz olarak da satın alabilirsiniz.

Coresatin kremlerin kullanım alanlarını aşağıdaki şekilde özetleyebilmemiz mümkün:

 • Epilasyon ve lazer sonrasında ciltte oluşan kızarıklığı, deri tahrişini hafifletiyor. Cildi nemlendirip, cildi besliyor.
 • Güneş lekeleri, çiller, ciltteki koyu kahve lekeler için de geliştirilen formülü ile cilt rengini en az birkaç ton açıyor. Cildinizin daha aydınlık ve sorunsuz görünmesine olanak tanıyor.
 • Dudak çatlaklarına iyi gelen Coresatin krem, kalça, bacak, basen bölgesindeki çatlaklara da sürüldüğünde deriyi iyileştiriyor.
 • Deri kesiklerini, deri tahrişlerini tedavi edip, cildi eski sağlığına geri kavuşturuyor.
 • Düzenli bir şekilde kullanıldığında ciltteki ton dengesizliklerini giderici bir etki gösteriyor.

Coresatin Krem Çeşitleri

Bu mucizevi kremin farklı cilt sorunlarına yönelik olarak geliştirilen 12 farklı çeşidi bulunuyor. En çok tercih edilen yani satış rekorları kıran modellerini aşağıdaki şekilde özetleyebilmemiz mümkün:

 • Coresatin Pembe Krem:

Hafif ve orta şiddetli dermatit tedavisinde sıklıkla yararlanılan Coresatin pembe krem, içeriğindeki E ve B6 vitaminleri sayesinde cildi güzelleştiriyor.

Yıpranmış cildi onaran bu krem, uzmanlar tarafından annelere çocuklarının ya da bebeklerinin cilt bakımı için öneriliyor.

Hiçbir şekilde kortizon içermeyen Coresatin pembe krem, son derece hassas bir cilde sahip olan bebeklerin ve çocukların cildini nemlendirip, besliyor.

 • Coresatin Sarı Krem:

Özellikle stres ya da genetik etmenlerden ötürü gelişen seboreik dermatit tedavisinde etkili olan sarı krem, egzamayı kısa sürede geçirip, kaşıntıyı önemli ölçüde alıyor.

Cildi yenileyip, onaran bu kremi egzamadan kurtulmak adına tercih edebilirsiniz.

 • Coresatin Mor Krem:

İçeriğinde nane yağı, aloe vera, gliserin gibi cilt sağlığına faydalı birçok madde bulunan mor krem; ameliyat yaralarını, yatak yaralarını ve mantarı tedavi ediyor.

Cildi hızlıca yenileyerek, tekrar sağlıklı olmasına ve canlı görünmesine öncülük ediyor.

 • Coresatin Mavi Krem:

Cilt ve saçta dermatitten kaynaklanan kepeklenmeyi gideren Coresatin mavi krem, güçlü bir anti-mikrobiyal olarak bakteri ve mantarları yok edip, öldürüyor.

Saç köklerini besleyip, kafa derisini nemlendiriyor. Saçta ve ciltte bakteri ve mikropların yol açtığı mantar, sedef, egzama vb. cilt sorunlarını çözüme kavuşturuyor.

Coresatin kremlerin diğer faydalarını aşağıdaki şekilde özetleyebilmemiz mümkün:

 • Egzama, sedef, kapanmayan cilt yaraları, mesleki yaralar, soğuk havanın neden olduğu deri çatlakları vb. pek çok deri hastalığının semptomlarını yatıştırıyor.
 • Karın çatlakları, meme başı çatlakları, yanlış kozmetik ürün kullanımının neden olduğu deri tahrişleri, yaşlanmayla birlikte deride gelişen çatlaklar vb. çatlak tedavisinde kadınlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor.
 • Alerjik reaksiyonlar sonrası deride gelişen kaşıntıları alıyor.

Coresatin Krem Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler:

Bu kremi kullanırken de tıpkı diğer kremlerin kullanımında olduğu gibi dikkatli davranmalısınız. Aksi halde bazı yan etkilerle yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz.

Coresatin krem kullanırken dikkat etmeniz gerekenleri aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • Kremin etkin maddelerine karşı herhangi bir aşırı duyarlılığınız varsa bu kremi kullanmaktan kaçınmalısınız.
 • Kremin göz, ağız, burun, kulak içi gibi mukozal alanlarla temas etmediğinden emin olmalısınız. Temas durumunda ilgili bölgeyi bol suyla durulayınız.
 • Krem kullanımı, sizde herhangi bir yan etkiye neden olursa krem kullanım sıklığını azaltmalısınız.
 • Hamileyseniz ya da bebeğinizi emziriyorsanız, doktorunuzun önerisi olmadan bu kremi kullanmamalısınız.

Coresatin Krem Nasıl Kullanılır?

Bu kremi cildinizdeki sorunlu bölgenin yanı sıra tüm cildinize de sürebilirsiniz.

Öncelikle cildinizi yıkayıp, havlu ile durulamalısınız. Kremi mutlaka temiz ve kuru cildinize sürmelisiniz.

Sabah ve akşam, doktorunuz farklı bir şekilde reçete etmediği takdirde bu kremi ince bir tabaka halinde sorunlu bölgeye sürmelisiniz.

Derin kesik, çizik ve ameliyat yaraları söz konusu olduğunda yarayı gazlı bir bez yardımıyla kapatmalısınız.

Coresatin Krem Yan Etkileri

Tıpkı diğer kremlerde olduğu gibi bu kremin kullanımı da birtakım yan etkilere neden olabilir.

Yan etkiler, nadir görülmekle birlikte daha çok doz aşımına kaçan ya da kremin içeriğine karşı aşırı hassasiyeti bulunan kişilerde görülür.

Olası yan etkileri aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Ağız, boğaz, dudak ve ağızda nefes almayı zorlaştıracak kadar şişme
 • Karın ağrısı
 • Vücudun herhangi bir yerinde aniden beliren şişlik

Yukarıdaki yan etkiler; bu kremin ciddi yan etkileri arasında yer alıyor. Bu yan etkilerle karşılaşmanız; kreme karşı alerjiniz olduğunu gösteriyor.

Bu yan etkilerle karşılaşmanız durumunda krem kullanımını kesip, size en yakın hastanenin acil bölümüne görünmeyi ihmal etmemelisiniz. Aksi halde hayatınızı kaybetme riskiyle bile karşılaşabilirsiniz.

Coresatin Krem Fiyatı:

Bu krem; doktor tarafından reçete edildiğinde SGK tarafından karşılanıyor. Reçetesiz kremi satın almak istediğinizde ise ortalama 70 TL gibi bir rakam ödemeniz gerekiyor.

Bu fiyat; Coresatin kremin çeşidine yani ne işe yaradığına göre değişiklik gösterebiliyor.

Coresatin Krem Kullananlar

İnternette Coresatin krem satışı gerçekleştiren sitelerde, bloglarda kullanıcıların bu kremden oldukça memnun kaldıklarını dile getiren yorumlara rastlayabiliyoruz.

Pek çok kişinin akne ve sivilcelerden bu kremi kullanıp, kurtulduğunu görüyoruz.

Sedef, egzama, ameliyat yarası tedavisinde doktor reçetesi ile pek çok kişinin bu kremi kullandığını gözlemleyebiliyoruz.

Lakin herkesin cilt tipi farklı olduğundan kremin sizde işe yarayıp yaramadığını ancak düzenli kullanım sonrasında anlayabilirsiniz.

Coresatin Krem İçeriği

Sedef hastalığı, gül hastalı ile her cilt tipine uygun çeşitleri bulunan coresatin içeriğinde Klorheksidin Diglukonad, Natural SeaBuckthorn Oil, Allantoin, Bisabolol, E Vitamini, B5 Vitamini, Propolis, Aloevera, Gliserin bulunmaktadır.

Coresatin Krem Kortizon Var Mı

Krem kortizonlu değildir. Kortizonlu zararlı etkilerinden çekinenler bu kozmetik ürünleri rahatlıkla kullanabilir.

Coresatin Egzamaya İyi Gelir Mi

Egzama, seboreik dermatit, kaşıntılı egzama ve tahrişe iyi gelen kremlerden biridir. Egzama sorununda sıklıkla kullanılmaktadır.

Coresatin Krem Genital Bölgeye Sürülür Mü

Coresatin krem genital bölgeye sürülür mü, vajinaya sürülür mü ve coresatin vajinal mantar için kullanılır mı sorusuna cevap vermek gerekirse genital bölgede tahriş ve kaşıntı için kullanılmasın karşın adet döneminde asla kullanılmaz.

Coresatin Krem Mantar İçin Kullanılır Mı

Mantar sorununda kullanılan bu krem ayak mantarı ve ellerde parmak arasında görülen mantara karşı destekleyici ürün olarak kullanılır

Coresatin Krem Sivilceye İyi Gelir Mi

Cildi yenileyen, canlandıran coresatin sivilcelere iyi gelen bir kremdir. Sivilce oluşunu önleyen bu ürün ayrıca cildin yağ dengesini sağlayarak sivilceleri yok eder.

Coresatin Krem Yüze Sürülür Mü

Kremi bütün yüzünüze sürebilirsin eğer cildinizde tahriş, yanma yada kaşıntı yapmıyorsa kremi kullanmanızda her hangi bir sakınca yoktur.

Coresatin Göz Çevresine ve Göz Altına Sürülür Mü

Daha hassas ve ince yapıda olan göz altı ve göz çevresine sürmek bazı yan etkilerin görülmesine neden olabilir. Göz altına az miktarda sürülür ve yan etkiler görülmediği taktirde kullanılır. Göz içerisine kaçmamasına dikkat etmelisiniz.

Bu kremi çocuklarınızın ulaşamayacağı yerlerde ve 25 C oda sıcaklığının altında saklamalısınız.

Kremin kendinde ya da ambalajında herhangi bir tuhaflık fark etmeniz durumunda kremi kullanmamalısınız.

Bu yazımızda kısaca Coresatin krem ile ilgili sizleri bilgilendirmeye çalıştık.

Daha önce bu kremi kullandıysanız ya da şu an bu kremle tedavi görüyorsanız; kullanıcı deneyimlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, değerli takipçilerimizle önerilerinizi paylaşabilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.