Çay Ağacı Yağı Kremi Faydaları

A+
A-
Çay Ağacı Yağı Kremi Faydaları

Çay ağacı yağı kremi faydaları: Doğanın bizim için sunduğu mucizeler arasında yer alan bir mucize de çay ağacıdır. Çay ağacından elde edilen yağla pek çok cilt bakım ve sağlık ürünü elde edilir. Binlerce derde deva olan ve şifa saçan çay ağacı yağını, gençleşmek için, sivilce lekeleri, yanık lekeleri, akneler, güneş lekeleri ve pek çok cilt problemi için kullanarak cildinizi onarabilir ve güzel bir cilde sahip olabilirsiniz. 

Çay ağacı yağı kremi, vücudunuzun pek çok yerinde kullanılabilir. Cilt lekelerinin yanı sıra, sedef hastalığı, egzama problemi, ayak mantarı ve tırnak mantarı gibi pek çok mantar tedavisinde etkili olmaktadır.  Yazımızda çay ağacı yağı kremi nedir, faydaları, nasıl kullanılır inceleyelim.

Çay Ağacı Kremi Nedir?

Çay ağacı yağı kremi, içerisinde bulundurduğu bileşenler sayesinde mükemmel bir antiseptik olarak kabul edilir. Aynı zaman da bu antiseptik bakım kremi, cildinizi virüs, bakteri ve mantarlardan arındıran bir krem olmanın yanı sıra cilt için önemli olan bileşenleri içerdiğinden dolayı cildi besleyerek, nemlendiriyor.

Çay Ağacı Yağı Kremi Ne İşe Yarar?

Çay ağacı özüyle zenginleştirilen krem, pek çok marka tarafından çeşitli şekillerde üretilmektedir. Hepsinin içerik bakımı hakkında bir şey söyleyemesek de içerisinde çay ağacı yağını özünü barındıran pek çok krem etkili olabilmektedir. 

Özellikle Farmasi markasının ürettiği ‘’Dr. Cevdet TUNA’’nın tarifiyle üretilen kremler; ülkemizin yanı sıra dünya çapında da yoğun bir ilgi görüyor. Sizler de tercih ettiğiniz bir başka marka yoksa denemek amacıyla bu kremi kullanabilirsiniz. 

NOT: içerisinde ki bileşenler sayesinde koruyucu, besleyici ve onarıcı etkilerin hepsini bir arada gösteren bu krem, her türlü yara ve yanıkların üzerine sürüldüğünde iyileşme sürecinin hızlanmasına yardımcı olur. 

Çay Ağacı Kremi Faydaları

Nem oranını kaybeden cildi besleyerek nemlendiren ve onaran bu muazzam kremin cildimize sunduğu mucizevi nitelikteki katkıları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Çay ağacı yağı kremi sivilce ve akne için faydalı

Dermatologların önerdiği birçok sivilce kreminin bileşenlerinin içerisinde yer alan çay ağacı yağı, sivilcelerin üzerine sürüldüğü takdirde bakteri ve mikropları öldürmeye yardımcı olmaktadır.

Aknelerin, alt tabakasında ki iltihaplanmanın daha geniş alanlara yayılmasını engelleyerek durdurmaktadır. 

Düzenli bir şekilde kullanıldığında akne ve sivilcelerin üzerinde gözle görülür bir iyileşmeye tanık olmanıza olanak tanır.

 • Egzamayı iyi gelir

Cilt üzerinde şiddetli kaşıntı, şişme, kızarıklık ile beraber oluşan belirgin yaralar, cildin oldukça kötü bir görüntüye sahip olmasının yanı sıra deri üzerinde şiddetli kaşıntıya yol açan egzama probleminin tedavisinde de üstün bir performans sergiler. Her türlü cilt problemine iyi gelen çay ağacı kremi, deri üzerinde ki egzamalı bölgeye sürüldüğünde kısa bir süre içerisinde kaşıntıyı kesiyor, şişliği indiriyor, kızarıklığı alıyor.

 • Çay ağacı yağı kremi sedef Hastalığına iyi gelir

Tıpkı egzama problemi gibi hastaları büyük ölçüde rahatsız eden, bilinen diğer bir cilt problemi de sedef hastalığıdır. Sedef hastalığının sedefin tedavisinde başvurabileceğiniz çay ağacı yağı kremi, sedef hastalığına sebep olan semptomları ciddi ölçüde hafifletiyor.

Tek yapmanız gereken sorunlu bölgeye gün içerisinde 3 defa sürmeniz olacaktır. Bu şekilde düzenli kullanılan krem, hastalığın birkaç ay içerisinde kolayca iyileşmesine yardımcı olacaktır. 

 • Çay ağacı yağı kremi uçuk ve çıban tedavisinde etkili

Neredeyse oluşan her türlü deri iltihaplanmasının tedavisinde kullanılan ve iyi gelen çay ağacı yağı kremi, uçuk problemi ve çıbanların tedavisinde de oldukça etkili olarak işe yarıyor.

Genellikle dudak ve ağız kenarında ansızın beliren uçuk kötü bir görüntü oluşturuyor. Bu uçuğun ve çıban sorunun tedavisinde çay ağacı yağı kremini kullanabilirsiniz. Aynı zaman da sadece dudakta değil vajinal bölgede de çıkan uçukların tedavisinde de bu kremden yararlanabilirsiniz.

Gün içerisinde iki sefer düzenli bir şekilde derideki sorunlu bölgeye bu kremi sürerek, çıban ve uçukların iyileşmesine yardımcı olabilirsiniz.

 • Çay Ağacı yağı kremi tırnak mantarını önler

Tırnak kalınlaşması probleminin ve tırnak batmasının bilinen en yaygın sebepleri arasında tırnak mantarları gelmektedir. Tırnak üzerinde ki mantarlarla mücadele eden bu krem, meydana gelen tırnak sararmasını, iltihaplanmasını ve şişmesini büyük ölçüde düzelterek tedavi ediyor.

Genellikle uzun tırnaklarda rastlanan ve tırnak diplerine yerleşen bakteri ve mikropları öldürmenin yanı sıra tırnaklarımızı nemlendirerek besliyor ve daha sağlıklı uzamasını sağlıyor.

Tüm bu sağlık problemlerini gerçekleştirmek için gün içerisinde yaklaşık 3 kez tırnaklarınıza bu kremden sürebilirsiniz.

 • Yaraların iyileşmesinde yardımcı

Yaz aylarında oluşan güneş yanıklarının ya da hafif çizik ve yaraların üzerine sürülen çay ağacı yağı, bu yara ve yanıkların gözle görülür derecede iyileşmesini sağlıyor.

Aynı zaman da yara ve yanık izlerinin kötü görünümünü örterek hafifletip, cildin eski sağlığına kavuşmasına da katkıda bulunuyor.

Cilt üzerinde ki sivilce, yara, yanık ve leke izlerinin üzerine az bir miktar (yaranın büyüklüğüne göre ancak en fazla nohut büyüklüğünde) bu kremden sürerek, daha sorunsuz, güzel ve pürüzsüz bir cilde oldukça kısa bir sürede kavuşabilirsiniz.

 • Ter kokusunu önler

Özellikle yaz aylarında deodorant kullanmadan dışarıya çıkmak neredeyse imkansız bir durumdur. Sıcak havalardan dolayı giderek daha da artan ter kokusunu önlemek konusunda çay ağacı yağı kreminden yararlanabilirsiniz. Çay ağacı kreminden bir miktar alarak koltuk altı bölgesine sürdüğünüzde, yağdan dolayı biraz rahatsızlık hissetmenize sebep olsa da kötü ter kokusunu alır.

Stresten kaynaklanan sebeplerden dolayı kötü koku salgılanışını önleyerek, koltuk altı bölgesinde yoğun bir şekilde kötü kokuya yol açan bir takım bakteri ve mikropları yok ediyor.

Aynı zaman da yaz aylarında koltuk altı bölgenizin yanı sıra vajinal bölgeye de (iç kısmına değil) az bir miktar bu kremden sürerek, kötü kokulara maruz kalmaktan kolayca korunabilirsiniz.

 • Vajinal enfeksiyonları giderir

Kadınlarda yaygın olarak görülen sağlık problemleri arasında bulunan, genellikle cinsel organın yetersiz ya da yanlış bakımından kaynaklanan vajinit, vajinal mantar tedavisi için birebir olan çay ağacı yağı, bu bölgeye sürüldüğü takdirde oluşabilecek kötü bakteri ve mikropları kırıyor.

 • Basur ve hemoroid tedavisinde etkili

İçerisinde bulundurduğu özellikler sayesinde antiseptik ve anti bakteriyel özellik gösteren bu krem, basur ve hemoroid yaralarını da iyileştirici bir etki gösteriyor.

 • Böcek ve haşere ısırmalarına karşı etkilidir

Güçlü bir antibakteriyel, antimikrobiyal ve antiinflamatuar olan çay ağacı yağı, böcek ve haşerelerin özellikle yaz aylarında yaşattığı kaşıntılı ısırıklarına karşı da koruma sağlıyor.

Böcek ya da haşerelerin ısırdığı yere bir miktar çay ağacı yağı kremi sürerek, kaşıntıyı, acı ve ağrıyı hafifletebilirsiniz. Aynı zaman da  bu ısırıkların kişilerde çok daha ciddi bir soruna neden olmasının da önüne geçersiniz. 

Çay Ağacı Yağı Kremi Cilde Faydaları

 • Doğal peeling etkisi gösterir

Çay ağacı yağı kremi bakteri ve mikrop kırıcı özelliği vardır. Bu güçlü anti bakteriyel özelliği sayesinde, düzenli bir şekilde kullanıldığında cildi toksinlerden arındırır. Aynı zaman da bu harika krem, ölü deri ve ölü hücreleri cildinizden uzaklaştırarak, cildin yenilenmesini ve derinlemesine temizlenmesini sağlıyor.

Tıkanmış olan gözeneklerinizi açarak, temizlemeye yardımcı oluyor. Aynı zaman da temizlenen gözeneğin yavaş yavaş kapanmasıyla beraber cildi sıkılaştırıcı bir etki de gösteriyor.

Bu mucizevi krem tüm cilt tipleri ile uyumludur. Bu özelliği sayesinde, kuru, hassas, karma ve yağlı cilt tipleri tarafından rahat bir şekilde kullanılabilir. 

 • Siğilleri yok eder

Cilt üzerinde ki kötü bir takım  bakterilerin yol açtığı siğil problemi tedavisinde sık sık yararlanabileceğiniz çay ağacı yağı kremi, siğile neden olan mikrop ve bakterileri öldürür.

 • Cildi beyazlatır

Cilt üzerinde ki lekelere sürüldüğünde, cilt lekelerini gidererek, bu lekeleri beyazlaştırır ve zaman içerisinde cildin eski rengine kavuşmasını sağlar. Aynı zaman da cilt ton dengesizliklerine karşı da oldukça iyi geldiğinden dolayı tercih edilebilir.

Cilt renginizden memnun değilseniz ve birkaç ton açmak isterseniz ya da cildinizde ki lekeleri doğal bir şekilde tedavi etmek isterseniz bu kremden rahatlıkla yararlanabilirsiniz.

 • Cilt sarkmalarını ve çatlaklarını önler

Tüm kadınların en büyük korkulu rüyası olan çatlaklık ve sarkmalara da oldukça etkili gelerek toparlayan bu krem, basen, bacak ve kalça bölgesinde ki çatlak ve selülitlerin üzerine sürüldüğünde cildi sıkılaştırıcı bir etki gösteriyor.

Cildi zamanla gençleştirerek eskiye nazaran daha gergin ve sıkı görünmesini sağlıyor. 

Aynı zamanda bu hastalıkların ilerlemesini durduruyor ve iyileşmesini sağlıyor. Çay ağacı yağı kremi faydaları nelerdir bahsettikten sonra nasıl kullanılır inceleyelim.

Çay Ağacı Kremi Nasıl Kullanılır?

Çay ağacı kremini cilt üzerinde sorunlu olan bölgeye gün içeresinde birkaç kez tekrar ederek sürebilirsiniz. Ancak ne olursa olsun aldığınız ürünü kullanmadan önce mutlaka ambalajda belirtilen kullanım talimatlarını okumanızı tavsiye ediyoruz.

Eğer cilt tiplerine göre daha hassas bir cildiniz varsa kremi kullanmadan önce test etmek amacıyla, boyun bölgenize sürüp yaklaşık 1-2 saat boyunca beklemelisiniz. Beklemenin ardından boyunda herhangi bir kızarıklık, kaşıntı vb. yan etki ile karşılaşmamanız durumunda kremi vücudunuza ya da yüzünüze de gönül rahatlığıyla sürebilirsiniz.

Çay Ağacı Yağı Kremi Zararları

 • Her türlü kremde ve ilaçta olduğu gibi çay ağacı yağında da yan etkiler vardır. Ancak bu yan etkiler tamamen doz aşımından kaynaklanan sebeplerden dolayı oluşur aksi halde normal kullanımla herhangi ciddi bir yan etkisi bulunmaz. 
 • Cilt üzerinde fazla kullanımla ve doz aşımıyla tahriş, döküntü, kaşıntı ve kızarıklık gibi yan etkiler görülebilmektedir. Bu yan etkiler en yaygın görülen etkilerin arasındadır.

Tavsiyeler

 • Eğer yukarıda bahsettiğimiz bu yan etkilerden biri ya da birkaçı ile karşılaşırsanız krem kullanım sıklığını düşürmelisiniz.
 • Kullanım sıklığını azaltmanıza rağmen hala semptomlarda herhangi bir hafifleme olduğunu düşünmüyorsanız krem kullanımını kesmeli ve muhakkak bir dermatologla iletişime geçmelisiniz. 
 • Eğer gebeyseniz, gebelik ihtimaliniz varsa ya da bebeğinizi emziriyorsanız, bu kremi kullanmadan önce sizin için uygun olup olmadığını öğrenebilmek adına muhakkak doktorunuza danışmalısınız.

Çay Ağacı Kremi Nerede Satılır?

Çay ağacı yağı, pek çok dermokozmetik ürün satışı gerçekleştiren mağazada yer almış olsa da tam olarak yağından elde edilen bir krem, maalesef ki her eczanede ve mağazada satılmıyor.

İnternet üzerinden ya da Farmasiden çay ağacı kremini bulabilir ve temin edebilirsiniz. 

Çay Ağacı Kremi Fiyatı

Bu konu hakkında net bir cevap veremeyebiliriz çünkü ürün fiyatı, hangi markayı satın aldığınıza ve ürünün kalitesine, oranına göre değişiklik gösterebiliyor.

Farmasi’nin ürünü 35 TL gibi oldukça ekonomik bir fiyata satışa sunulsa da bazı markalarda bu rakam, en az iki üç katı olabiliyor.

Çay Ağacı Kremi Kullananlar

Çay ağacı yağını kullananların yaptığı yorumlarına baktığımız zaman genellikle üründen oldukça memnun kalmış olduklarına tanık oluyoruz.

Genellikle yapılan yorumlar da Biorichi, Farmasi ve Dr. Cure, en beğenilen ürünler listesinde olduğunu görüyoruz.

Fakat her insanın cilt yapısı farklı karakteristik özelliklere sahip olduğundan dolayı bu ürünün işe yarayıp yaramadığını ancak düzenli kullanım sonrasında öğrenebilirsiniz.

Çay ağacı kremi yüze sürülür mü?

Tamamen bitkisel bir ürün olan bu kremi yüzünüzdeki sivilcelerin, siyah noktaların ya da lekelerin üzerine ya da vücutta ki sorunlu bölgelerin üzerine sürebileceğiniz gibi tüm yüzünüze de vücudunuza da sürebilirsiniz.

Sonuç

Çay ağacı yağı kreminin faydaları ve zararları hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştık. Çay ağacı yağı kremi nedir nasıl kullanılır anlattıktan sonra çay ağacı yağı kremi faydaları hakkında geniş bilgi verdik.

Ayrıca çay ağacı yağı kremi kullananar; çay ağacı yağı fiyatı, çay ağacı yağı yüze sürülür mü, çay ağacı yağı faydaları gibi sorgularla çay ağacı yağı kremi hakkında bilgi edinmeye çalışmaktadırlar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.