Ballı Yeşil Çayın Faydaları

21.07.2019
2.440
Ballı Yeşil Çayın Faydaları

Ballı yeşil çayının faydaları ve zararları hakkında yararlı bilgiler paylaşmak istiyoruz. Ballı yeşil çay kullananlar genelde ballı yeşil çay zayıflatırmı, ballı yeşil çay günde kaç kez içilir, ballı yeşil çay aç mı tok mu içilir gibi sorulara yanıt aramaktalar.

Ballı Yeşil Çay

Zayıflamak veya zinde kalmak için tüketilebilen, aynı zamanda herhangi bir soğuk algınlığında sıkça başvurulan yeşil çay son derece faydalıdır. Bildiğiniz gibi her zaman diyet listelerinde bulunmaktadır. Yağ yakma özelliğine sahiptir. Ayrıca boğazları yumuşatması, onun herkes tarafından tüketilmesine olanak tanımaktadır. Peki siz hiç ballı yeşil çay tükettiniz mi? Böyle çok daha yararlı olduğunu düşünüyorsanız gerçekten haklısınız. Balın ve yeşil çayın mucizevi buluşmasıyla hazırlanan bu çay sayesinde bünyenize bir yarar sağlayabilirsiniz.

Peki ballı yeşil çayın faydaları hakkında bilginiz var mı? Eğer bu konuda daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız hemen yazının devam kısmını inceleyebilirsiniz.

Ballı Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir?

Uzak Doğu ülkelerinde sıklıkla tüketilen yeşil çay, ülkemizde de yaygın kullanım alanına sahiptir. Hatta ve hatta kahvehanelerde bile bulmak mümkündür. Şeker eklenmeden içilmesi gereken ballı yeşil çay, harika bir karışım olarak günden güne daha popüler bir hale gelmektedir. Bunun temel nedeni insan sağlığına son derece iyi geliyor olmasıdır. Eğer siz de ballı yeşil çayın yararları nelerdir diye soru soruyorsanız, sorunuzun cevabının yazının devamında olduğunu söylemeliyiz.

 • Beyin sağlığı

Beyin sağlığı açısından ballı yeşil çay son derece önemli bir etki yapmaktadır. Zeka gelişimine katkı sağladığı yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır. Konsantrasyonun artmasına yardımcı olmaktadır. Beyin nöronlarının işleyişini iyileştirmektedir. Bunun yanında zinde tutar ve beyin için gerekli olan tüm bileşenlere sahiptir.

 • Kanser

Çağımızın vebası olarak bilinen kanser, gerçekten atlatılması en zor sağlık sorunlarındandır. Bildiğiniz üzere kanserle savaşan pek çok farklı besin bulunmaktadır. Bunların başında da ballı yeşil çay gelmektedir. Bünyesinde son derece fazla antioksidan barındıran bu karışım, bağışıklık sistemine destek yapar ve onu güçlendirir. Böylece kanseri önlemede vücuda yardımcı olur. Vücudun hücre konusunda yaptığı çoğalmayı düzene sokar. Ayrıca kanserli hücrelerin yok edilmesine de yardımcı olur.

 • Diş sağlığı

Kesinlikle ballı yeşil çay neye iyi gelir sorusunun en önemli cevaplarından biri de diş sağlığına iyi geldiğidir. Söylemeliyiz ki ballı yeşil çay ağız içerisinde oluşmuş bakterilerin yok edilmesini sağlar. Ayrıca bünyesinde diş sağlığı için son derece önemli olan kateçin bileşeni bulunmaktadır. Bu da dişlerin daha parlak, daha beyaz ve çürümelere karşı dirençli olmasını sağlamaktadır.

 • Ballı Yeşil Çay Zayıflatırmı

Yeşil çay sıklıkla diyet listelerinde bulunur. Aynı zamanda ballı yeşil çay da zayıflamak için son derece önemli bir etki yapmaktadır. Vücuttaki fazla yağları yakmaktadır. Yeşil çayın metabolizmayı hızlandırdığı yapılan araştırmalar ve incelemeler sonucunda kanıtlanmıştır. Yeşil çayın içerine bir miktar eklenecek bal ile hazırlanacak karışım günde 3 defa içildiğinde daha hızlı yağ yakılmasını sağlıyor.

 • Mantar

Ayak mantarından korunmanın bir diğer yolu ballı yeşil çay kullanmak olacaktır. Öncelikli olarak ayaklarınızı ıslatmalısınız. Daha sonrasında hazırladığınız karışımı ayak mantarı görülen bölgelere sürebilirsiniz. Böylece ayak mantarından kurtulabilirsiniz. Bunun yanında mantar olmasını beklemeyebilirsiniz. Ayaklarınıza ballı yeşil çay sürmek sizi olası mantar sorunlarından koruyacaktır.

 • Sivilceye iyi gelir

Genellikle ergenlik dönemlerinde görülen sivilceler artık ballı yeşil çayın mucizevi etkisi ile geçiyor. Bunun için yapılması gereken en önemli şey öncelikli olarak karışımı hazırlamak oluyor. Bunun nasıl yapıldığını merak mı ediyorsunuz?

Ballı Yeşil Çay Maskesi

Malzemeler:

 • 1 poşet yeşil çay
 • bir kahve fincanı bal
 • 1 ampul c vitamini

Ballı Yeşil Çay Maskesi Yapılışı:

 • Öncelikli olarak 1 poşet yeşil çayı, bir kahve fincanı bal ile karıştırın.
 • İçerisine 1 ampul C vitamini ekleyin ve robottan geçirin.
 • Krem haline geldikten sonra gözlere ve çevresine sürmeden sivilcelerin görüldüğü noktalara dairesel hareketler ile, masaj yapar gibi sürün.
 • Toplamda 25-30 dakika bekletin ve daha sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın.
 • Havlu ile çok yumuşak davranarak yüzünüzü kurulayabilirsiniz.

Ballı Yeşil Çay Tarifi

Malzemeler

 • Yeşil çay
 • Bal

Ballı Yeşil Çay Nasıl Yapılır

Ballı yeşil çaydan faydalanmak istiyorsanız kesinlikle durmamalısınız. Yukarıda saymış olduğumuz etkilerinden yararlanabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak yeşil çay hazırlamalı ve onun içerisine yeteri kadar bal eklemelisiniz. Kesinlikle şeker eklememeye dikkat etmelisiniz. Böylece bahsetmiş olduğumuz faydalarından yararlanabilirsiniz.

Not: Söylemeliyiz ki ballı yeşil çay tüken kişiler, tüketmeyen kişilere göre %17 oranında daha fazla ve daha hızlı yağ yakmaktadırlar. Ayrıca ballı yeşil çayın içerisine limon ve zencefil de ekleyebilirsiniz. Bununla ilgili bilgi almak isterseniz sitemizden ilgili yazıya geçiş yapabilirsiniz.

Yeşil çayın faydaları hakkında detaylı bilgi için>>

Ballı Yeşil Çayın Zararları

Ballı yeşil çayın yararlarının yanı sıra bilinçsiz tüketimlerde zararları ortaya çıkabilir. Ballı yeşil çayın zararları, çok fazla tüketilmesi halinde ortaya çıkmaktadır.

 • sinirlilik
 • kusma
 • mide bulantısı
 • baş ağrısı

Benzer yan etkilerin muhakkak belirtilen ölçülerde ballı yeşil çay tüketilmesi gerekmektedir.

Tavsiyeler

 • Ballı yeşil çay ne zaman içilmeli

Yeşil çay 3 öğün beslenenler için iki öğün saat dilimini bölerek tüketebilir.

 • Ballı yeşil çay günde kaç bardak içilmeli

Diğer çaylarda olduğu gibi ballı yeşil çay günde 2 defa tüketilmelidir. Fazla tüketimlerde yan etkileri ortaya çıkabilir.

 • Ballı yeşil çay zayıflatırmı

Zayıflamak isteyenlerin en çok sorduğu soru ballı yeşil çay zayıflatırmı olmuştur. Uzmanların tavsiyesi doğrultusunda ballı yeşil çayın zayıflamaya etkisi olduğu söylenmektedir.

Sonuç

Ballı yeşil çayın faydaları ve zararları hakkında hazırladığımız yazımızda işlediğimiz konular şu şekilde oluştu. Öncelikle ballı yeşil çayın faydaları nelerdir detaylı olarak anlatılmıştır.  Ballı yeşil çay kullananların ballı yeşil çay zayıflatırmı, ballı yeşil çay günde kaç kez içilir, ballı yeşil çay aç mı tok mu içilir gibi sorularına yanıt vermeye çalıştık.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

madeleb krem