Bacoderm Krem Faydaları

A+
A-
Bacoderm Krem Faydaları

Bu makalede bacoderm kremin faydaları, zararları ve yan etkileri hakkında yararlı bilgiler bulunmaktadır. Bacoderm krem kullananlar bacoderm krem fiyatı , bacoderm krem vajinada kullanımı, bacoderm krem sivilce için kullanılır mı, bacoderm krem yanık için kullanılırmı, bacoderm krem pişik için kullanılır mı, bacoderm krem burun içine sürülür mü, bacoderm sivilce için kullanılır mı sorgulamaları yapmaktadır.

Bacoderm krem faydaları nelerdir merak konusudur.

Bacoderm Krem Nedir?

Bacoderm krem , hasar veya zedelenme ( çarpma , burkulma , düşme , vs ) sonucu oluşan küçük yırtıkların tedavi edilmesinde , dikiş atılmış yaraların tedavi sürecin de , cilt üzerinde oluşan çatlaklar ya da aşınmalar gibi lezyonlar ile apse , çıban , sivilce , siyah nokta , iltihaplı sivilce , kıl kökü iltihabı ve yara gibi enfeksiyonun topikal tedavilerin de kullanılan bir kremdir bacoderm kremdir.

Bacoderm Kremin Faydaları Nelerdir?

Bacoderm krem ne işe yarar kullanımı;

 • Bacoderm krem antibiyotik olan bir kremdir ameliyat sonrasın da cilt üzerinde görülen ameliyat yaralarının giderilmesin de ve dikiş yaralarını tedavi etme de kullanılan bir kremdir bacoderm krem , yara izlerini iyileştirerek kişinin eski sağlıklı , berrak , pürssüz cildine kavuşmasına yardımcı olur bacoderm krem.
 • Bacoderm krem akne ve sivilcelerin tedavisinde , aynı zamanda akne ve sivilcelerin oluşum aşamasında ve oluşumuna neden olan ciltte ki bakterilerin öldürülmesin de bacoderm krem kullanılır . bacoderm krem cilt üzerinde mevcut sivilceleri yok etmenin , oluşumunu engellemenin yanı sıra yeni çıkan sivilcelerin , iltihaplı sivilce oluşumlarının da önüne geçer.
 • Bacoderm krem cilt üzerinde oluşan çatlakları ve yırtıkları , kıl kökü iltihabı gibi iltihaplı azı hastalıkları , diğer bakteriyel cilt enfeksiyonları ve bu tarz bir çok problemin de önüne bu krem ile geçebiliriz. Bacoderm krem aktif bir şekilde kullanıldığı ve doktor reçetesine uyulduğu zaman çok etkili bir kremdir.
 • Bacoderm krem cilt de ki cilt yüzeyinde ki bakterilerin üremesini bakteri oluşumunu yavaşlatmak ve önlemek için Bacoderm Krem kullanabilir , cildinize sürebilirsiniz. Ancak bu bacoderm krem pomadı mutlaka doktor reçetesi ve doktor tavsiyesi üzerine kullanmalısınız eğer içerisinde bulunan etken maddelerine alerjiniz varsa sağlık problemlerine yol açacaktır.
 • Bacoderm krem cilt problemleriniz için oldukça etkin bir krem olduğundan dolayı kontrol etmeniz gerekmektedir etken maddelere alerjiniz olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Bacoderm kremi cildinize sürmeden önce reçete yazılana uymalı ve kremin kullanım talimatını okuyup öğrenmeniz için ilaç prospektüsünü okumayı unutmayınız.

Bacoderm Krem Nasıl Kullanılır?

Bacoderm krem doktor reçetesi ile kullanılması gereken bir ilaçtır bu nedenle bu bacoderm kremi kullanırken , doktorunuzun yazmış olduğu reçeteye göre kullanmanız gerekmektedir. Bacoderm krem kullanırken cilt temizliğine oldukça özen göstermelisiniz. Bacoderm krem direk el ile tene temas halinde uygulanmamalıdır bir pamuk ya da , makyaj pamuğu yardımı ile cildinize bir parça bacoderm kremi alıp sorunlu ve tedavi edilmesi gereken bölgeye sürülmelidir.

Bacoderm kremi uyguladığınız , tedavi edilecek olan bölgeyi steril bir şekilde kremi sürdükten sonra kapatmalısınız. Bir sargı bezi ya da gazlı bir bezle bacoderm kremi sürdüğünüz yeri kapatmalısınız. Bacoderm kremin etkisine göre gün içerisinde 2 ya da 3 defa kullanabilirsiniz. Bacoderm krem yaklaşık 10 gün kullanılması gereken bir kremdir ancak tedavi sürecine göre bu süre farklılık gösterebilir.

Bacoderm Krem Yan Etkileri

Her krem ve her ilaç da olduğu gibi bacoderm kremde de yan etkiler bardır ve bu yan etkiler görüldüğü takdir de bir doktora danışmanız ve doktor yardımı almanızı tavsiye ederiz.

Bacoderm kremin bilinen yan etkileri ;

 • Deride aşırı duyarlılık reaksiyonları
 • Kontak dermatite
 • Deride döküntü
 • Ciltte şişme
 • Deride bölgesel ağrı

Krem sürülen bölgede tahriş gibi etkiler bacoderm kremin yan etkileri olarak bilinmekte ve bu yan etkilerle karşılattığınız zaman bir doktor ile iletişime geçmelisiniz.

Bacoderm Krem Kullananlar

Bacoderm krem kullananlar yaptıkları yorumlarda kremin sivilceleri geçirmede pek etkili olmadığını ama sivilce oluşumunu etkilediğini söylemişlerdir. Bactropan pomad kullananlar yaraların ve yanıkların enfeksiyon ve mikrop kapmaması için et etkili ilaçlardan biri olduğunu söylemişlerdir. Yaranın mikrop kapmaması için kesinlikle kullanılması gereken bir krem olduğu sıklıkla yorumlarda dile getirilmiştir.

 • Bacoderm krem bebeklerde kullanımı

Bacoderm krem çocuklarda kullanılmasına karşın kesinlikle doktorunuza danışmadan bu kremi kullanmayınız.

 • Bacoderm krem uçuk için kullanılırmı

Bacoderm pomad cilt yüzeyinde bakteri ve mikrop oluşumunu önleyen etkiye sahiptir. Uçuk olan bölgede bu kremi kullanabilirsiniz.

 • Bacoderm krem kortizonlu mu

Bacoderm krem kortizonlu bir krem değildir. Ama kortizonlu kremlerde olduğu gibi belli bir süre kullanılır.

 • Bacoderm krem pişik için kullanılır mı

Bacoderm pomad pişik için kullanılmasına karşın pişik olan bölgede pişik kremleri kadar etkili değildir.

 • Bacoderm yanık için kullanılır mı

Bacoderm yanık olan bölgenin enfeksiyon kapmaması için kullanılan bir kremdir. Yanık olan bölgeye ince tabaka sürülmesi yeterlidir.

 • Bacoderm krem vajinada kullanımı

Krem vajina bölgesinde kullanılmasına karşın mutlaka doktorunuza danıştıktan sonra kullanmanız gerekmektedir.

 • Bacoderm krem sivilce için kullanımı

Krem sivilce ve iltihaplı sivilceleri önlemek için kullanılır.

 • Bacoderm yüze sürülür mü

Krem yüze sürülmesinde her hangi bir sakınca yoktur. Sorunlu bölge yüzünüzde ise ince tabaka halinde sürmeniz yeterlidir.

 • Bacoderm krem egzamaya iyi gelir mi

Bacoderm pomad egzama kremleri kadar etki göstermemesine karşın çok nadirde olsa doktorlar tarafından reçete edilebilir.

 • Bacoderm mantara iyi gelir mi

Mantar olan bölgede etkili olan bir kremdir. Kesinlikle mantar olduğunda doktorunuza danışmadan bu kremi asla kullanmayınız.

 • Bacoderm ve bactroban aynı mı

Bacoderm krem ile aynı alanda kullanılan bu krem aynı etken maddeye sahiptir. İki kremde aynıdır.

Bacoderm pomad fiyatı

Bacoderm %2 krem eczanelerde reçete ele satılmaktadır. Kremin satış fiyatı 14 liradır.BACODERM %2 15 gr pomad Fiyatı

Etken MaddeMupirosin17.26 TL
Geri Ödeme KoduA1268617.26 TL

Bacoderm Pomad Prospektüs

Bacoderm pomad size reçete edildiğinde mutlaka krem hakkında en doğru ve güncel bilgiyi öğrenmek için reçete kağıdını okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Reçete kağıdında kullanım şekli, kullanım dozu, ve yan etkileri hakkında bilgiler bulmanız mümkün kesinlikle doktorunuza danışmadan tavsiye üzerine bu kremi kullanmayınız.

Bacoderm Krem Muadili

Bacoderm krem eşdeğer yani muadili olan kremler ile aynı etken maddeye sahiptir ve kullanım alanları aynıdır.

 • Bactroban krem
 • Mupiderm krem
 • Balaban krem
 • Mupobel krem

Sonuç

Bu makalede bacoderm kremin faydaları, zararları ve yan etkileri hakkında yararlı bilgiler bulunmaktadır. Bacoderm krem kullananlar bacoderm krem fiyatı , bacoderm krem vajinada kullanımı, bacoderm krem sivilce için kullanılır mı, bacoderm krem yanık için kullanılırmı, bacoderm krem pişik için kullanılır mı, bacoderm krem burun içine sürülür mü, bacoderm sivilce için kullanılır mı sorgulamaları yapmaktadır.

Bacoderm krem faydaları nelerdir merak konusudur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.