Aynısefa Kremi Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

30.04.2019
1.489
Aynısefa Kremi Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Aynısefa kremi son zamanlarda artış gösteren ve aynısefa adlı bitkiden elde edilen oldukça etkili bir kremdir. Faydaları say say bitmeyen aynısefa merhemi cilt için pek çok etki göstermektedir. Sivilce, siyah nokta, sedef sorunu, egzama problemi, ayak mantarını yok edici mikrop öldürücü ve kanser önleyici etkiler gösterdiği bilinmektedir. Aynısefa kremi faydaları ve zararları nelerdir yazımızda inceleyeceğiz.

Daha pek çok farklı cilt sorununda etkili olarak kullanılan aynısefa kremi faydaları aynısefa adlı bitkinin içerisinde bulundurduğu etkili bileşenlerden gelmektedir. İlkbaharın gelişinin bir habercisi olan bu bitki oldukça güzel hoş kokusu ile de bilinmektedir.

Pek çok kişinin faydasını bilmediği aynı sefa kremi son günlerde televizyonlar da ve dergilerde ismi duyulması ve birçok doktorun önermesi ile değer kazanmış bir kremdir. 

Bu yazımızda doğal bitkiler ile yapılan bu merhem hakkında sizlere bilgi vererek yardımcı olmaya çalışacağız:

Aynısefa Kremi Nedir?

Aynısefa kremi ismini içerisinde ki bileşenlerin kaynağı olan aynısefa bitkisinden almaktadır. Hemen hemen her cilt tipine uygun olmasına karşın hassas ve kuru cilt tiplerine çok daha uygun olan bir kremdir. Aynısefa bitkisi hem sağlık alanlarında hem de pek çok kozmetik cilt bakımı ürünlerinin içerisinde kullanılmaktadır.  Ürün içeriğinde doğal aynı sefa çiçeğinin saf ve doğal tereyağı, saf balmumunun belirli bir süre beklemesi ile özel olarak bir takım işlemlerden geçerek formüle edilip üretilmiştir. Kapalı kutuların içerisinde eczanelerde, aktarlarda ve kozmetik mağazalarda satılmaktadır. Doğal bir içeriğe sahip olmasından dolayı cilde herhangi bir yan etkisi ve zararı yoktur.

Aynısafa Bitkisinin Faydaları | Prof İbrahim Saraçoğlu

Aynısefa Kremi Ne İşe Yarar?

Doğanın bize sunduğu bir hediye olan aynısefa bitkisinin faydaları arasında pek çok şey ardır. Bu faydalardan daha fazla yararlanmak için elde edilen aynı sefa kremi güzellik ve sağlık için kullanımı her geçen gün artmaktadır. Yıpranmış ciltler için cilt bakımını, cilt sorunlarını hatta baş ağrılarını bile etkili bir şekilde tedavi eden aynı sefa kreminin kadınların yaşadığı regl döneminde de ağrıları dindirdiği bilinmektedir.

Kaşıntılı ayak mantarı problemi kişilere ciddi anlamda rahatsızlık veren bir sağlık durumudur. Düzenli olarak 2 hafta aynı sefa kremi kullandığınız takdir da ayak mantarının yok olduğunu kolay bir şekilde göreceksiniz. Aynı zaman da vücudun herhangi bir yerinde meydana gelen yara, yanık ve enfeksiyon nedeni ile meydana gelen iltihaba karşıda oldukça fazla etkilidir. Güneş yanıkları sorununu ve güneş lekesi sorununu yaşayanlar aynısefa merhemini rahatlıkla kullanarak bu sorunlardan kurtulabilirler. 

NOT: Aynı sefa tırnak mantarı içinde etkili olan bir kremdir ve bu krem sorunlu olan bölgeye sürülmesi ve düzenli kullanılması takdirinde kısa süre içerisinde tedavi eder.

Düzenli olarak masaj şeklinde uygulandığında kas ağrısı, eklem ağrısı, bel ve varislerin olduğu bölgeye sürüldüğünde ağrıların dindiğini göreceksiniz.

Cilde düzenli olarak uygulandığında cildi sıkılaştıran, nemlendiren ve cilt kızarıklıklarını yok eden aynı sefa kremi aynı zaman da cildin kendi toparlayarak yenilemesini sağlar.

Güneşten dolayı oluşan yanık, kızarıklık, çil ve yağ bezelerinin yok olmasını sağlamak için farmasi aynısefa yüz kremini rahatlıkla kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu krem cilde olumu yönde etki ederek güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı cildi korur.

Genellikle soğuk kış günlerinde oluşan cilt ve dudak kuruluğunu ve çatlak oluşumunu önlediği gibi cildin nemlenmesini de sağlayarak kışın etkilerinden oluşan cilt sorunlarını ortada kaldırır.

Aynı sefa cilt lekeleri konusunda düzenli olarak kullanıldığında çok etkili bir kremdir. Cilt lekelerinin yoğun olduğu bölgeye düzenli olarak sürüldüğünde cildin kendini yenilemesini ve onarmasını sağlayarak ölü hücreyi ve cilt lekelerini güzel bir şekilde yok eder. Aynı zaman da düzenli olarak aynısefa merhemi kullanıldığında cildiniz rengi eşitlenecek ve açılacaktır.

Aynı sefa kremi sivilce sorunu yaşayanlarında imdadına yetişen etkili bir kremdir. Düzenli olarak gün içerisinde2 defa kullanarak cildinizde bulunan tüm sivilcelerin yok olmasını sağlayabilirsiniz.

Yukarıda saydığımız problemlerde ve pek çok sorunda etkili bir şekilde destek sağlayan aynı sefa kreminin faydaları nelerdir.

Şimdi bunları maddeler halinde sayarak inceleyelim:

Aynı Sefa Kremi Ne İşe Yarar? Cilde Faydalı mıdır? Nasıl Kullanılır?

Aynısefa Kremi Faydaları Nelerdir?

 • Cildin yaşlanma etkilerini geciktirir.
 • Kırışıklıkları önler
 • Cilt üzerinde bulunan kırışıklıkları önler özellikle yüzde ve göğüs bölgesinde bulunan kızarıklıkla kısa sürede tedavi eder.
 • Aynı sefa krem sivilce sorununda etkili sonuç verir. 
 • Sivilce ve iltihaplı sivilceleri yok eder.
 • Aynı sefa kremi cilt lekeleri olan bölgeye sürüldüğü takdirde lekelerin azalarak yok olduğunu göreceksiniz.
 • Cildi besler ve nemlenmesini sağlayarak sağlıklı görünmesini sağlar.
 • Yaraların daha hızlı bir şekilde kapanmasını sağlar
 • Aynı sefa kremi makyaj sonrası yüz temizlemek için oldukça etkili bir üründür
 • Aynı sefa krem tırnak mantarı oluşumunu yaklaşık 2 haftada yok eder.
 • Aynı sefa sedef hastalığı ve egzama probleminin tedavisi için oldukça etkili bir kremdir.
 • Cilt yüzeyinde bulunan kaşıntı ve tahrişi büyük oranda önler
 • Aynısefa regl ağrılarını dindirir
 • Baş ağrısı, kas ve eklem ağrılarını yok eder. 

NOT: Boyun tutulmalarında enseni az miktarda sürün ve ovalayın kısa sürede boyun tutulması yok olacaktır.

Aynısefa kremi faydaları hakkında bilgi vermeye çalıştık. Aynı sefa merheminin faydaların yanında tüm içeriğini aldığı aynı sefa bitkisinin de faydalarından bahsedelim.

Aynısefa Bitkisinin Faydaları

 • Ağrı kesici ve dindirici özelliği bulunmaktadır.
 • İdrar sökücü etkisi vardır.
 • Ay başı kanamasını söktürür ve düzene sokar, ağrıların da hafiflemesini sağlar.
 • Aynı sefa çayı tüketmek sarılığın da hızlı bir şekilde atılmasını sağlar
 • 12 bağırsak ülserinde tedai amacıyla kullanılır
 • Bebeklerde oluşan, pişiği ve isiliği giderir
 • Diş etine sürüldüğünde diş eti sorunlarını ortadan kaldırarak yok eder
 • Cilt üzerinde belli dönemler oluşan çıban sorununu da hızlı şekilde yok eder.

Son derece olumlu bir şekilde etkileyici özellik göstererek sorunları onarıp gideren sağlığa ve cilde faydası bulunan aynısefa kremi ve aynısefa bitkisinin kullanımında belirleyici herhangi bir sınır yoktur. Dilediğiniz zaman sizin için ne kadar gerektiğini düşünüyorsanız o kadar kullanabilirsiniz. Eğer başka bir krem ya da ilaç kullanıyorsanız kesinlikle aynı sefa kremi kullanmadan önce doktorunuza danışın. Aynı zaman da unutulmamalıdır ki hamilelerin kullanması kesinlikle sakıncalı bir kremdir.

Aynısefa Kremi Nasıl Kullanılır?

Günlük kullanıma ve düzenli kullanıma uygun olan aynısefa kremi ihtiyaç duyulması halinde düzenli bir şekilde ve belli bir dozajda kullanılması gereken bir kremdir. Bu kremin gün içerisinde 2 ya da 3 defa kullanılması yeterli olacaktır. 

Aynısefa kremi kullanım şekli ise şu şekilde olabilmektedir;

 • Temizlemiş ve makyajsız kuru cilde uygulanır
 • Nohut büyüklüğünde krem alınarak sorunlu bölgeye emdirilerek sürülür
 • Parmak uçları ise hafif baskı yapılarak cilt yüzeyine dağıtılır
 • Mantar, tırnak mantarı ya da sivilce gibi cilt sorunlarında da aynı şekilde sürülür ve emilmesi sağlanır. 

NOT: Kesinlikle sürdükten sonra sürülen bölgeyi kapatmayın.

Aynısefa Kremi Nasıl Yapılır?

Sizlerde kolay bir şekilde evde kendi kendinize doğal aynısefa kreminizi yapabilirsiniz. Aynı zaman da bu hazırlayacağınız merhemden en üst seviyede fayda almak için merhem olarak kullanılması gerekmektedir.

Malzemeler:

 • 5 damla lavanta yağı
 • 5 damla kekik yağı
 • 100 gram lanolin
 • 20 gr aynısefa çiçeği
 • 250 gram tereyağı ya da vazelin

Hazırlanış ve uygulanışı:

 • İlk olarak 250 gram tereyağını benmari eriterek bir tavanın içerisine alın 20 gram aynısefa çiçeği eklenerek kısık ateşte 4-5 dakika kadar kaynatılır. 
 • Hazırladığınız karışımı cam kase içerisine ekleyip 1 gün boyunca ağzı kapalı şekilde dinlendirin.
 • 1 gün sonra hafifçe ısıtıp tülbentle süzün.
 •  Elde ettiğimiz karışıma 100 gram lanolin ekleyip karıştırınız. 
 • Son olarak 5 damla lavanta ve 5 damla kekik yağını katıp son defa karıştırıyoruz. 
 • Homojen bir kıvama gelince cam kase içerisine eklenir ve buzdolabına koyulur. 
 • Artık aynısefa kremimiz hazır bu kremi 6 ay boyunca gerektikçe kullanabilirsiniz.

Aynısefa Kremi Tarifi

Aynısefa Kremi Kullananlar

Aynısefa kremi kullanan kişiler yapmış oldukları yorumlarda genelde bu kremi bir tanıdıklarından duyarak tavsiye üzerine aldıklarını söylemişlerdir. Her hangi bir zararı ve yan etkisi olmayan aynısefa kremi sıklıkla cilt lekeleri, sivilce ve tırnak mantarı için kullananlar bu kremini düzenli kullanıldığında tüm bu sorunları ortadan kaldırdığını söylemişlerdir. 

Uzun yıllardan beri çözüm bulamadıkları sivilce, çatlak ve pek çok mantar sorunlarını aynısefa merhemini düzenli kullandıktan sonra kurtulduklarını çoğu kişi yorum yazarak bildirmiştir. Aynısefa merhemi kullanan kişilerin neredeyse hepsi bu üründen son derece memnun olduğunu aktarmıştır. Sadece aynısefa merhemini değil aynı zaman da aynısefa çayını tüketenlerin ve aynısefa bitkisini saçlarını uygulayanlarda gösterdiği etkili sonuçtan oldukça memnun kaldıklarını yazarak bildirmişlerdir.

Egzama problemi, sedef hastalığı, tırnak mantarı sorunu, kaşıntı egzama problemlerinde sıkça tercih edilen bu krem hem cilt, hem saç, hem de vücut sağlığı için oldukça etkili olmakta ve sıkça kullanılmaktadır. Aynı zaman da aynısefa sabunu kullanan kişiler bu sabun sayesinde sivilcelerden kurtuldukları gibi cilt yapılarında olumlu yönde değişiklik gösterdiğini aktarmıştır. Aynısefa bitkisi ile yapılan yağları tercih edenlerin sıklıkla bu yağı denedikleri bilinmektedir.

Aynısefa Kremi Hakkında Bütün Sorular

Aynısefa keminin pek çok faydası ve etkisi bulunmaktadır. Bu krem hakkında sıkça sorular sorulmaktadır şimdi bu soruları ve cevaplarını hep beraber inceleyelim:

 • Aynısefa kremi yüze sürülür mü?

Aynısefa kremi yüz de dahil olmak üzere bütün vücuda sürülebilen etkili bir kremdir. Gün içerisinde 2 ya da 3 defa cilt sorunlarını tedavi edip lekeleri yok etmek ve cildi nemlendirmek için düzenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

 • Aynısefa kremi nerede satılır

Aynısefa kremi pek çok kozmetik markalarda, eczanelerde, aktarlarda ve güvenilir internet sitelerinde satılmaktadır.

 • Aynısefa kremi hamilelikte kullanımı?

İçerisinde bulundurduğu bilenlerden dolayı kesinlikle hamilelik döneminde kullanılmaması gereken bir kremdir. 

 • Aynısefa kremi ayak mantarına iyi gelir mi?

Vücutta pek çok bölgede mantar problemi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu mantar tedavilerinde etkili bir şekilde kullanılan aynısefa kremi mantar sorunlarını yok etmek de oldukça başarılıdır.

 • Aynısefa kremi bebeklerde kullanılır mı?

Küçük yaşlarda ki çocuklar ve bebeklerde pişik ve isilik gibi cilt sorunlarında sık sık tercih edilip kullanılmaktadır. Ancak kesinlikle 6 aydan küçük bebeklerde ve geniş yüzeylerde kullanmamaya özen gösteriniz.

 • Aynısefa kremi basura iyi gelir mi?

Basur sorunu yaşayan kişiler genellikle sık sık krem ve ilaç kullanmak zorunda kalabilmektedirler. Aynısefa krem basur ve hemoroid tedavisinde tercih edilmesine karşın başka ilaçlara beraber kullanılmak zorunda kalınabileceği için kesinlikle doktorunuza bilgi vermeden kullanmayınız.

 • Aynısefa kremi egzamaya iyi gelir mi?

Egzama ve kaşıntılı egzama problemi olan bölgeye bir miktar sürüldüğünde oldukça etkili sonuçlar verdiği bilinmektedir. Aynısefa krem egzama olan bölgeye düzeli olarak gönül rahatlığıyla sürülüp kullanılabilir.

 • Aynısefa kremi genital bölgeye sürülür mü?

Aynısefa krem genital bölgeye sık sık mantar ve kaşıntı durumlarında tedavi edilmesinde tercih edilmesine karşın çok fazla dikkatli olmak gereklidir. Bu bölgede herhangi bir başka bir sağlık sorunu varsa etkisi olmayabilir.

 • Aynısefa göz altına sürülür mü?

Göz altı genellikle ince ve hassas bir yapıda olduğundan dolayı bu bölgede kullanılması durumunda tahrişler oluşabilir. Eğer göz altında oluşan kararmaları ve morluğu tedavi etmek için ya da kırışıklığı gidermek için kullanacaksanız ilk olarak çok az miktarda sürüp vereceği tepkiyi gözlemlemeniz gereklidir. Eğer herhangi bir terslik sezerseniz kullanmayı bırakmalısınız.

 • Aynısefa kremi vajinaya sürülür mü?

Bir takım vajinal hastalıklar hariç kaşıntı ya da vajial mantarı yok etmek için, problemli bölgenin etrafına çok az miktarda dikkatli bir şekilde sürmek gereklidir. Vajinal mantarın, kaşıntı, yanma, kuruluk sorunlarını da en aza indirebilmek için çok az miktarda çevresine sürülmesi yeterli olacaktı. Ancak dikkatli olunması son derece önemlidir.

Aynısefa Kremi Zararları

Pek çok faydası olan bu kremin herhangi bir zararı ve yan etkisi yoktur. Bu durumun sebebi son derece doğal içeriğe sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Yalnızca içeriğinde bulunan bitkisel ürünlere karşı alerjisi olanlarda kullanıldığında vücut olumsuz tepkiler verebilir. Eğer başka bir ilaç ya da krem kullanıyorsanız da bir takım tepkiler verebilir. Aynı zaman da dozundan fazla kullanılması da kişilerde aşırı uyku hali yaratabilmektedir.

Kaynaklar

 1. Aynısefa kremi ne işe yarar?
 2. Aynısefa yağı ne işe yarar?
 3. Aynısefa yağı egzamaya iyi gelir mi?
 4. Farmasi aynısefa el kremi ne işe yarar?
 5. Farmasi aynısefa kremi yorumları
 6. Aynısefa kremi faydaları, Farmasi
 7. Aynısefa kremi zararları
 8. Aynısefa kremi Yapımı
 9. Aynısefa kremi mantar
 10. Alizade aynı sefa kremi
 11. Aynısefa kremi rossman
 12. Huncalife Aynısefa yüz Kremi kullananlar
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

madeleb krem