Arap Kızı Kremi Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

30.04.2019
1.719
Arap Kızı Kremi Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Arap kızı kremi ismi pek duyulmasa da bu kem uzun yıllardan beri cilt lekelerini ve cilt problemlerini ortadan kaldırmak ve yok etmek içi uzun yıllardan beri kullanılmaktadır. Aynı zamanda ergenlik döneminde oluşan sivilcelerin oluşumunu önlemek ya da tedavi etmek için kullanıldığı bilinmektedir. 

Dış görünüşe, güzelliğine ve cilt bakımına önem veren kadınların sıkça kullandığı ve tercih ettiği arap kızı kremi her cilt tipinde kullanıma uygun bir krem olması ve cilde herhangi bir yan etkinsinin ve zararının bulunmamasından dolayı tercih edilmektedir. 

Cildi onarmak, sivilceleri yok etmek ve sivilce izleriyle savaşmak, siyah noktaları azaltmak, yara ve yanık izlerini tedavi etmek ve cilt bakımı için daha pek çok fayda sağlamaktadır. Bu faydaların yanı sıra arap kızı kremi aynı zaman da yalnızca cildi onarmak ve tedavi etmek de değil cilt beyazlatmak ve temizlemek içinde sıkça kullanılmaktadır. 

Sizlere bu yazımızda her geçen kullanımı artan arap kızı kremi nedir, arap kızı kremi ne işe yarar, nasıl kullanılır hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Şimdi hep beraber bu soruların cevaplarını inceleyelim: 

Arap Kızı Kremi Nedir?

Arap kızı kremi eskiden çok kullanılan bir krem olmasa da yapılan araştırmalara ve çalışmalara göre cilde olan etkileri öğrenilmekte ve her geçen gün kullanımı da bu duruma bağlı olarak artmaktadır. Her türlü cilt lekeleri ve sivilce sorunları başta olmak üzeri hemen hemen tüm cilt problemlerinde etkin bir şekilde kullanılan bir kremdir. 

Düzenli olarak ve yeterli miktarda uygulandığı zaman ciltteki kılcal damarları uyararak harekete geçiren arap kızı kremi bu sayede cildin kan dolaşımını da hızlandırarak cildin kendini yenilemesini sağlar. İçerisinde bulunan etkin bileşenler ve bitkisel yağlar ile cildi besleyerek cilt hücrelerini yeniler ve cildi onararak canlı ve bakımlı görünmesini sağlar. 

Osmanlı döneminde de saray sultanlarının ve cariyelerin sık sık kullandığı arap kızı kremi o dönemlerden günümüze kadar gelen ve halen etkili bir şekilde kullanılan kremlerin başında gelmektedir.

Arap kızı kremi pembe ve arap kızı kremi kırmızı şeklinde iki farklı şekilde satılmaktadır. Bu etkili krem Arabistan bölgesinde “hevadiye kremi“ olarak da bilinmekte ve Arap ülkelerinde de çok yoğun şekilde kullanılmaktadır. Arap kızı kremi pembe olanı kırmızıya göre daha çok tercih edilen ve kullanılan bir kremdir. Cilde ipeksi yumuşaklık ve elastik bir yapı kazandırdığı için çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir.

Arap Kızı Kremi Ne İşe Yarar?

Kullanım alanı ve sağladığı faydalar bakımından oldukça geniş bir alana sahip olan bu krem hemen hemen her cilt tipi için bütün vücut bölgesinde güvenilir bir şekilde kullanılmaktadır.

Genellikle ergenlik döneminde fazla olan ve cilt yüzeyinde oluşan sivilceler ve lekeleri, sivilce izlerini yok etmek de çok etkili bir kremdir. Cildi beyazlatmak, cilt rengini açmak ya da cilt renk tonunu eşitlemek içinde sıkça kullanılmaktadır. Aynı zamanda sadece cilt tonunu değil genital bölge ya da koltuk altı kararmalarını da beyazlatıp yok etmek için de tercih edilebilir.

Arap kızı kremi ne işe yarar, arap kızı kremi nerelerde kullanılır, arap kızı kreminin kullanım alanları nerelerdir, şimdi de bunları maddeler halinde inceleyelim:

 • Arap kızı kremi düzenli olarak kullanıldığında sivilce ve sivilce izlerini yok eder
 • Arap kızı kremi cilt lekelerini, özellikle doğum sonrası oluşan lekeleri, sicilce lekeleri, hormonal lekeleri ve güneş lekelerini yok eder.
 • Çilleri özellikle yüzde bulunan çilleri yok etmek için de düzenli bir şekilde kullanabilirsiniz.
 • Cildi beyazlatmak için ya da cilt tonunuzu eşitlemek için kullanabilirsiniz.
 • Genital bölge kararmasını düzenli kullanıma bağlı olarak giderir ve renk tonunu açar.
 • Arap kızı kremi jilet ya da ağda kullanımına bağlı olarak oluşan koltuk altı kararmasıyla diz ve dirseklerde olan cilt kuruluklarını ve kararmaları yok eder.
 • Cildi arındırıp temizleyerek bakım yapar.
 • Cilt yüzeyinde oluşan sararmaları giderir
 • Güneş lekelerini büyük ölçüde önler
 • Hücreleri yenilen cilde pürüzsüzlük veren bir etkisi vardır.

10 Günde Cilt Lekelerine Kalıcı Çözüm Arap Kızı kremi

Arap Kızı Kremi Çeşitleri

Arap kremi 2 farklı çeşit olarak kullanılmakta ve satılmaktadır. Bunlardan bir tanesi mavi bir kutu diğeri ise pembe bir kutunun içerisindedir.  Kutu olarak mavi ve pembe kutu olarak iki farklı şekilde satılmaktadır. Mavi kutunun içerisinde ki krem beyaz renktedir. Arap kızı kremi mavi kutusu ile pembe kutusu arasında sadece klanlım farklılıkları vardır onun dışında aynı fiyatlarda satılmaktadır.

Not: Mavi kutu (beyaz olan) koyu tenliler için kullanılır ve normal cilt tipleri için kullanımı daha uygundur. Pembe kutu açık tenliler kullanır ve yağlı cilt tiplerine daha çok uygundur.

Arap Kızı Kreminin Faydaları

Sivilce ve sivilce izlerini yok etmekte, ölü hücreleri cilt üzerinden uzaklaştırmakta etkili olan arap kızı kremi aynı zaman da ağda sonrasında ya da lazer epilasyon sonrasında ciltte tahriş olmuşunu önler. Hücre yapımını büyük ölçüde etkileyerek hızlandıran krem cansız ve yorgun görünen cildin kendini yenilemesini ve onarmasını sağlar. 

Siyah noktaları azaltarak oluşumunu önler cildin yağ dengesini sağlayan etkisi ile ışıl ışıl parlayan bir cilde sahip olmanızı sağlar. Ancak tüm bu arap kızı kremi faydalarını görebilmek için her gün düzenli olarak kullanılması çok önemlidir. Gözenekleri temizleyici etkisi de düzenli kullanıldığında görülmektedir.

Yazın oluşan güneş lekeleri ve çiler kötü görünümüyle canınızı sıkıyorsa düzenli olarak arap kızı kremi kullanarak bu sorunlarınızdan da kurtulmanız mümkündür. Mucizevi bir etkiye sahip olan arap kızı kreminin faydaları saymakla bitmez.

Arap Kızı Kremi Nasıl Kullanılır?

Arap kızı kremi kullanımı son derece basit olan bir kremdir. Günlük kullanıma uygun olan bu krem gün içerisinde yalnızca 1 defa sorunlu bölgeye uygulamanız yeterli olacaktır. Pahalı kozmetik ürünleri tercih edip kullanmak yerine kesinlikle bu kremi kullanabilir ve daha fazla olumlu etkiyle karşılaşabilirsiniz. 

Bu kremi akşam yatmadan önce kullanmanız daha etkili sonuçlar elde etmenize sebep olabilir akşam arap kızı kullanım şekli ise;

 • Kremin sürüleceği bölge iyice temizlenir.
 •  Makyaj varsa makyaj temizliği yapmanız v cildinizi sabunla ya da toniklerle temizlemeniz gerekmektedir.
 • Akşam yatmadan önce yeterli miktarda sürülür ve emilmesi için iyice ovalanır ve herhangi başka işlem yapılmadan sabaha kadar cilt yüzeyinde kalır.
 • Sabah uyandığınızda cildinizi ılık su ile durulayın ve gerekirse yani cildiniz eğer çok kuruysa uygun bir nemlendirici krem sürün.
 • Bu uygulamayı her akşam sorun ortadan kalkana kadar düzenli bir şekilde kullanın.

Her cilt tipine uygun olduğundan dolayı bu krem herkes tarafından gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Kesin ve etkili bir sonuç almak için kesinlikle düzenli kullanılmalıdır. Etkili sonuçları genellikle 1 ay gibi bir sürenin sonunda görülmeye başlanmasına karşın arap kızı kremi etkili sonuçlar göstermesi ortalama 3 ayı da bulabilmektedir. Reçete ile satılmayan bu krem haricen kullanılmasına karşın doktorunuza danışarak gün içerisinde en fazla 3 defa kullanabilirsiniz.

Arap Kızı Kremi İle Çil Tedavisi

Genellikle yaz aylarında daha fazla belirginleşen çillerden rahatsız oluyorsanız ve yüzünde çok fazla çil varsa doğal v etkili bir içeriğe sahip olan arap kızı kremini kullanarak çillerin görünümü azaltarak yok edebilirsiniz.

Arap Kızı Kremi İle Sivilce ve Siyah Noktalardan Kurtulun

Her cilt tipine uygun olan arap kızı kremi sivilce ve siyah nokta oluşumunu etkili bir biçimde önlemekte ve var olan sivilce ve siyah noktayı da ortadan kaldırmaktadır. Cildin yağ oranını dengeleyen arap kızı kremi aynı zaman da gözenekleri de temizleyerek siyah nokta oluşumunu önler.

Arap Kızı Kremi İle Leke Tedavisi

Cilt lekelerini olduğu bölgeye düzenli bir şekilde uygulandığında ölü ve lekeli derinin atılmasını sağlayarak yeni derinin ortaya çıkmasını sağlar. Cildi beyazlatan etkisi ile daha canlı ve güzel bir cilde sahip olursunuz.

Cilt lekelerine iyi gelen bitkiler

Arap Kızı Kremi Yan Etkileri

Arap kızı kremi içerisinde bulunan etkin bileşenlere ve bitkisel yağlara karşı herhangi bir alerjiniz yoksa hiçbir zararı olmayan ve kesinlikle bir yan etkisi bulunmayan mükemmel bir kremdir. Arap kızı kremi zararları ve yan etkileri çok nadirde olsa bazı kişilerde alerjik tepki olarak görülmektedir. Eğer belirtilen şekilde kullanılırsa hiçbir şekilde asla zararı olmayan bir kremdir.

Arap Kızı Kremi İçeriği

Aslında içerisinde ki bileşenler ve bitkisel yağlar tıpkı bir sır gibi saklanmaktadır. Ancak  arap kızı kreminin içeriğinde bol miktarda A ve E vitamini bulunmaktadır. Arabistan’ın en çok satan kremi “Hedaviye” aynı zamanda içeriğinde gliserol ve gliserin’de bulunmaktadır. Mutlaka satın alırken cilt tipinize uygun olan kremi seçmeye çalışın.

Arap Kızı Kremi Kullanan Ünlüler

Arap kızı kremi kullanan pek çok kişi yerli ve yabancı ünlü bulunmaktadır. Ünlüler dönem dönem yaptığı açıklamalarda ciltlerine arap kızı kremi sürdüklerini ve etkili sonuçlar aldıklarını söylemişlerdir. Arap kızı kullanan ünlüler ise Hande Ataizi, Vildan Atasever, Naz Elmas, Kate Winslet, Seda Sayan, Nicole Kidman, Gülben Ergen başta olmak üzere pek kişi tarafından sıkça kullanılmakta ve tercih edilmektedir.

Arap Kızı Kremi Kullananlar

Arap kremi kullanan kişiler kullandıktan sonra yaptıkları yorumlarda bu kremin düzenli kullanımında çok etkili olduğunu ve cilde fayda sağladığını söylemişlerdir. Özellikle cilt lekeleri ve sivilceleri yok etmek için tercih edenler bu üründen son derece memnun olduklarını yorum yaparak bildirmişlerdir. 

Genelde arap kızı kremi orjinal olarak alındığı taktirde etki cilt üzerinde olumlu yönde pek çok etki gösterdiği bilinmektedir. Arap kızı kremi kullanan yaşlı kişiler kırışıklıklarında azalma ve pürüzsüz olduklarını da dile getirmiştir.

Arap kızı kremi kullanan kişiler sık sık arap kızı kremi mavi kutu alınmasını söylemişlerdir. Pek çok ünlünün kullandığı arap kızı kremi hakkında neredeyse olumsuz bir yazı bulmak mümkün değildir. Arap kremi göz altına sürenler de olmuştur. Bu kişiler ise kısa sürede göz altı moruklarının geçtiğini söylemişlerdir.

 • Arap kızı kremi orjinali nasıl anlaşılır?

Arap kremi tüm aktarlarda ve eczanelerde sık sık satılan etkili bir kremdir. Tabi orjinal arap kızı kremi satıldığı gibi sahtesi de piyasada bulunan ve satılan bir kremdir. Peki orjinal arap kızı kremi nasıl anlaşılır bunun cevabını aslında vermek biraz zor olmasına karşın tavsiyemiz kesinlikle mavi ve pembe kutu dışında satılan arap kızı kremini almamak olacaktır.

 Arap kızı kremi çeşitleri 2 tanedir ve en çok tercih edileni mavi olan kutudur ancak cilt tipine göre tercih etmek oldukça önemlidir. Aynı zamanda 4-5 liraya satılan arap kızı kremlerinin asla orjinal olmasını beklemeyin. Güvenilir aktarlardan tüm eczanelerden ve güvenilir internet sitelerinden alışveriş yapmaya özen gösterirseniz kesinlikle orjinal ürün almış olursunuz.

 • Arap kızı kremi nereden alınır?

Arap kızı kremi nereden alınır, arap kızı kremi eczanelerde var mı, arap kızı kremi aktarlarda satılır mı sorusunu bu kremi almaya karar verenlerin sıkça sorduğu bir sorudur. Orijinal arap kremi kremi siparişi vermek için eczaneler ya da neredeyse tüm aktarlardan kolayca temin edebilirsiniz. Bunların yanı sıra tabi ki güvenilir e-ticaret sitelerini de tercih edebilirsiniz.

Arap kızı kremi fiyatı

Arap kremi satın almaya karar verenlerin merak ettiği bir diğer sık sorulan soruda bu etkili kremin fiyatıdır. Bu nedenle arap kızı kremi fiyatı ve arap kızı kremi ne kadar sorusu sıkça aranmaktadır. Genelde fiyatı değişiklik gösteren bu kremin fiyatı 5 ile 50 TL arasında değişmesine karşın kesinlikle ucuz olanı almanızı tavsiye etmemekteyiz ortalama fiyat aralığı 20 ve üstü olan arap kızı kremini tercih edebilirsiniz.

Kaynaklar

 1. Arap kızı kremi içinde civa var mı
 2. Sosyetik avm arap kızı kremi
 3. Arap Kızı kremi mı Arnavut kremi mı
 4. Arap kızı kremi göz çevresine de sürülür mu
 5. Arap kremi gece gündüz
 6. Hasan Yusuf Kremi
 7. Arap kızı kremi emziren anneler
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

madeleb krem